עצומה גם בציבור החרדי.
עצומה גם בציבור החרדי.חרדים. ארכיון

פרובוקציה או צדק חברתי? פעילי 'אם תרצו' נצפו אמש בשכונת 'מאה שערים' הירושלמית כשבידם מודעות בעד גיוס החרדים לצבא ולשירות האזרחי.

לאחר כמה דקות במהלכן היו עסוקים הפעילים במלאכת התליה, הם גילו לפתע כי המודעות נעלמו בידי אלמוני, והם נאלצו לחזור כלעומת שבאו. התברר אפוא כי אחד התושבים שלא אהב בלשון המעטה את פעילות הפעילים, ניגש לרכבם, פתח את תא המטען, לקח את המודעות ונעלם בסמטאות השכונה.

"לא ייתכן שפעילי 'אם תרצו' המבקשים להשפיע על גיוס החרדים יבואו דווקא למקום הכי קיצוני – מאה שערים, מקום שתושביו לא לוקחים תקציבים מהמדינה באופן מסורתי, ותושביו נחשבים להרבה יותר קיצוניים משאר שכונות העיר", התבטא מאוחר יותר אחד התושבים. "אם הם מעוניינים להשפיע, שילכו לשכונת 'הר נוף', ל'בית וגן' לשאר השכונות המעורבות, מדוע דווקא לכאן?! אין זאת אלא רצון לחולל פרובוקציה", אמר.

מאוחר יותר דווח כי הפעילים ניסו לעורר עניין בקרב העיתונאים אך למרבה אכזבתם העיתונאים כמעט ולא הגיעו למקום כדי ללוות את מסע תליית המודעות שלא היה. 

רונן שובל יו"ר תנועת "אם תרצו" מסר, כי "אנו פונים לציבור החרדי בגישה חיובית ומתוך רצון כן לייצר הדברות שתוביל לשיתוף פעולה. אנו מפצירים בציבור החרדי לגלות אחריות לכלל ולהיות שותף מלא גם בקיומו הפיזי של עם ישראל והמדינה, לצד קיומו הרוחני".