רבה של צפת, הרב שמואל אליהו, התייחס (חמישי) בפינתו השבועית בערוץ 7 בתוכנית "מתכוננים לגאולה" עם טוביה רוזנפלד, להדחתו של מפקד מחוז ירושלים ניצב ניסו שחם.

בהתייחסו לגירוש התושבים מגוש קטיף וצפון השומרון לפני שבע שנים, אמר הרב אליהו, "הציבור למד מהטעות. מי שבזמנו האמין לנביאי השקר ששום קסאם לא יעוף מגוש קטיף, שזה יחזק את הכוחות המתונים ברצועת עזה, שמצבה הבינלאומי של ישראל יתחזק, התפכח וראה שהכל 'עורבא פרח' ושום דבר טוב לא יצא מזה. רק סיכון גדול קרה לעם ישראל והציבור נהיה יותר מאמין".

בהמשך דבריו ציין רבה של צפת כי רואים בבירור איך מי שהיה שותף לגירוש שילם מחיר, "יש פה משהו יותר עמוק ואמיתי. כל מי שנגע בדבר המתועב הזה שנקרא גירוש, שילם מחיר, מי יותר ומי פחות. אתה נדהם לראות איך אולמרט חטף את שלו, איך קראדי, חלוץ, הנגבי, קצב וכל מי שהיה שותף לתכנית ההתנתקות, עף בבעיטה. השרשרת פשוט מדהימה".

"הציבור מבין שה' מוביל את המהלכים", הדגיש הרב אליהו, "אנשים ניסו לחשוב כמה הם יותר חכמים מה', אך ה' אמר דבר אחר. זה כל כך מזכיר את חורבן הבית שנביאי השקר הבטיחו שיהיה טוב  ונסמוך על מצרים". 

הרב שמואל אליהו רואה בהדחת שחם, דווקא ביום זה, יד מכוונת מלמעלה, "ה' סידר דווקא ביום זה, ערב ט' באב, את ההדחה לניסו שחם. ממש ביום הזה לפני שבע שנים הוא דיבר באופן הכי מגעיל שרק אפשר ומערכת המשפט אמרה לו שזה בסדר וזה חוקי וזה לא קלון והוא יכול להתקדם לדרגת ניצב. אם אני הייתי אומר את אותם דברים על ערבים הייתי יושב במאסר עולם. על כך אמר הקב"ה שאם אתם לא תפטרו אותו, אני אפטר אותו".