השופטת ורדה אלשיך
השופטת ורדה אלשיך אתר ביהמ"ש

סגנית נשיאת בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופטת ורדה אלשיך, התפטרה הלילה מתפקידה כיו"ר נציגות השופטים הארצית. במכתב ששלחה הבוקר (ו') באמצעות המייל לכלל השופטים חברי הנציגות, הודיעה אלשיך כי בשל העובדה שהיא מכהנת בתפקיד זה קרוב לשבע שנים, החליטה לפרוש מתפקיד זה.

מכתבה המלא של השופטת:

 חברי היקרים - חברי הנציגות הארצית, חלפו כמעט שבע שנים בהן אני מכהנת כיו"ר הנציגות. נאמר במקורותינו, בין יתר המקומות בהם נזכר המספר שבע לטובה: שמות כ"א ב':  ".....עבד עברי שש שנים יעבוד ובשביעית יצא לחופשי חנם".

האמת תאמר, לא הרגשתי עבד, אבל העבודה הייתה רבה קשה ומתישה. זו הייתה תקופה סוערת מכל הבחינות ובכל הנושאים, והצריכה זמן וטיפול אינטנסיביים, כאשר גם העבודה השוטפת, כשופטת, הייתה רבה ומאומצת. 

יש ביניכם רבים היודעים כי ביקשתי לפרוש מתפקיד היו"ר כבר בדצמבר 2011 (שש שנים לאחר בחירתי לקדנציה הראשונה). אך בשל לחץ רוב החברים, הסכמתי להמשיך, והכרתי בעובדה שיש עוד נושאים "כבדים" שעמדו על הפרק.

הרגשתי חובה לסיים את הטיפול  בהם. הבהרתי כבר אז כי אני עושה זאת אך ורק עד אשר אשלים את הטיפול בנושאים הללו, ואז אפרוש.אני יודעת שאני מאכזבת את אותם החברים, שביקשו  כי לא אפרוש, ואמשיך עד לסיום הקדנציה, בעוד כשנה וארבעה חודשים. אני מקווה שתקבלו זאת בהבנה.יצאתי לשבתון בחודש אפריל, במהלכו סיימתי את הטיפול באותם נושאים.

רציתי לזמן ישיבה מסודרת, אך מבירורים שערכתי חלק מחברי הנציגות בחופשות במקומות שונים.אמשיך לכהן כיו"ר הנציגות עד ליום 15.8.2012, על מנת להעביר בצורה מסודרת ומיטבית את כל החומר והנושאים, לידיה של ורדה וירט ליבנה. זאת עד אשר ייבחר בבחירות מסודרות, יו"ר חדש לנציגות, עם תום הפגרה במהלך חודש ספטמבר. הנציגות תכונס לצורך כך, על פי הוראות התקנון.להבהיר;  ביקשתי מורדה להסכים לכך, בשל העובדה כי ורדה מעורה היטב בכל הנושאים  "הכבדים", ומשמשת יו"ר וחברה בוועדות רבות שליד הנציגות. תודה לורדה שהסכימה ליטול לידיה את הפיקדון, עד לבחירת יו"ר חדש לנציגות.

מיותר לציין כי תמיד אשמח לעזור לסייע ולתרום ככל יכולתי. התפטרותי מהתפקיד לא משחררת אותי מההתחייבות המצפונית, אם וכאשר אתבקש ואוכל לעזור .אני מנצלת הזדמנות זו, להודות לכל החברים שתמכו, סייעו, גיבו ועזרו לי במהלך תקופת כהונתי, ועבדו לא פחות ממני – תודה גדולה מקרב לב. 

בברכה,

ורדה אלשיך

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו