בשומרון מתכוננים ל'חמשושומרון'

במועצה האזורית שומרון מתכוננים למטיילים הרבים, הצפויים לפקוד את האזור בחופשת הקיץ שתתקיים במהלך השבועות הקרובים.

ישי קרוב , י' באב תשע"ב

מטיילים במעיינות השומרון
מטיילים במעיינות השומרון
תיירות שומרון

לאחר ההפסקה של תשעת הימים, במועצה האזורית שומרון ובמחלקת התיירות בשומרון משלימים את ההערכות לקראת שלושת השבועות הקרובים ומצפים לאלפים רבים של מטיילים שיבואו להתרענן במעיינות ובאטרקציות התיירותיות בשומרון.

לאורך כל הימים יתקיימו טיולים למשפחות ע"י מרכז "חלקת השדה" ו"מדרשת שומרון" וסיורים לקבוצות ע"י פרוייקט הסיורים "שומרון – נעים להכיר", אולם שיאם של אירועי התיירות צפוי להיות בימי בשלושת ימי החמישי הקרובים, תחת כותרת "חמשושומרון".

מהמועצה האזורית שומרון מציינים כי בימים אלו אתרי תיירות רבים יפתחו את שעריהם במגוון הנחות ומבצעים, ויתקיימו בהם אטרקציות לכל המשפחה.

במחלקת התיירות מצפים השנה למטיילים רבים ממרכז הארץ ומקרב הציבור הלא דתי, ולכן השקיעו הקיץ בפרסום גם למגזר הלא דתי ממרכז הארץ, במודעות בעיתונות ובג'ינגל מיוחד המשודר בתחנות הרדיו.

ביום חמישי הקרוב, ערב ט"ו באב, יתקיים אירוע "חמשושומרון" הקרוב בין הכרמים ברכס איתמר בו יהיו מתקנים מתנפחים לילדים וסיורים ב"משכן אהוד", סדנאות פיתות וגבינות מאיתמר לכל המשפחה, טרקטור רתום לעגלה שיסייר ברחבי היישוב ורכב ספארי שיסייר ברכס הירוק אל מול נופו המשכר של עמק בית דגן.

החוות החקלאיות הפסטוראליות יפתחו שעריהן, כמו גם חנות המפעל של  מוצרי העיזים בחוות "גבעות עולם", ולסיום בגבעת ארנון הצופה אל עבר בקעת הירדן שחקני רחוב יקבלו את פני הילדים וההורים ויסיירו עם המטיילים והמשפחות בין כרמי היין, הגת העתיקה, כשבסיום טעימות יין ביקב ארנון.

במקביל יתקיים אירוע הפנינג ענק לכל המשפחה בחוות עמק דותן שליד הישוב מבוא דותן בצפון השומרון, בו יתקיימו תצפיות מרגשות על עמק דותן, הפעלות לילדים ולהורים והופעת ט"ו באב של הוירטואוז דניאל זמיר.

"השומרון פותח את שעריו", אומר ראש המועצה, גרשון מסיקה, "ועם ישראל מגיע ומטייל במרחבים הירוקים. במרחק 20 דקות מהמרכז וללא פקקים, ממתינים מעיינות קרירים, אתרי היסטוריה ומורשת מרשימים, אויר מצויין, אטרקציות כיפיות לכל המשפה והכי חשוב – מארחים שמחים ומאירי פנים. השומרון מחכה לכם, בואו עם כל המשפחה להתרענן ולהנות".