אשר גרוניס
אשר גרוניס פלאש 90

נשיא ביהמ"ש העליון, אשר גרוניס, החליט שלא להגיש לבית הדין למשמעת קובלנה משמעתית נגד סגנית נשיאת בית המשפט המחוזי בתל אביב, ורדה אלשיך.

גרוניס קבע כי למרות שאלשיך "שיפצה" פרוטוקול דיון, אין הצדקה להגיש קובלנה לבית הדין המשמעתי בנושא. "די, בנסיבות העניין באזהרה חמורה ובהעברה של מכתב לתיק האישי של כבוד השופטת אלשיך".

נזכיר כי בהחלטה יוצאת דופן, קבע נציב קבילות הציבור על שופטים, השופט בדימוס אליעזר גולדברג, כי אלשיך ביצעה תיקונים טכניים ומהותיים בפרוטוקול דיון שנערך בפניה, שלא כדין.

גולדברג ציין, כי בין השינויים שנוספו לפרוטוקול המשופץ גם כאלה שנועדו להחמיר עם תיאור התנהלותו של עורך דין שלקח חלק בדיון בפניה, ושנגדו היא הגישה תלונה ללשכת עורכי הדין.

ראש לשכת עורכי הדין, דורון ברזילי, פנה במכתב לנשיא ביהמ"ש העליון, אשר גרוניס, ושר המשפטים, יעקב נאמן, בדרישה לפעול להדחת השופטת ורדה אלשיך.

במכתב מציין ברזילי, כי "בתפקידי כראש לשכת עורכי הדין, המתנתי לבירור יסודי של התלונה ולקבלת חוות הדעת המקצועית מאת נציב תלונות הציבור, כב' ש' בית משפט העליון (בדימוס) אליעזר גולדברג. חוות דעת זו, אשר מסקנותיה ברורות, מציבה אותנו כאחראים להתנהלותה התקנית של מערכת המשפט בישראל ואין ברירה אחרת, אלא שאומרת, שעם כל הצער בדבר, על כב' השופטת ורדה אלשייך שמכהנת בנוסף, כיו"ר נציגות השופטים, לסיים את תפקידה במערכת המשפט".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו