ראש הממשלה:
"נקל בתשלומים למוסדות החינוך הדתי"

ראש הממשלה אמר אחר הצהריים ליו"ר הבית היהודי, השר הרב דניאל הרשקוביץ, כי יגבש מתווה להקלת התשלומים של ההורים למוסדות החינוך.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"א באב תשע"ב

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
צילום: פלאש 90

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר אחר הצהריים (שני) ליו"ר הבית היהודי, השר הרב דניאל הרשקוביץ כי יגבש מתווה להקלת התשלומים של ההורים למוסדות החינוך.

בעקבות פנייתו של שר המדע אמר נתניהו "לאור המצב הקשה בו הורי התלמידים בחינוך הדתי לאומי כורעים תחת נטל התשלומים לחינוך ילדיהם, נגבש מתווה להפחתת תשלומי ההורים בחינוך הדתי-לאומי בעשרות אחוזים".

נתניהו הסביר כי החלטתו באה מתוך "שאיפה להשוות את התשלומים לתשלומי ההורים בחינוך החילוני".

הרשקוביץ אמר בסוף השבוע שעבר כי "לתשלומים הגבוהים בחינוך הדתי ישנן מספר סיבות, כשהבולטות שבהן הן שינוי שיטת התקצוב של משרד החינוך לפני מספר שנים".

"במקום השיטה שהתחשבה במאפיינים הייחודיים של החינוך הדתי כגון הפרדה ותכניות לימודים שונות לבנים ולבנות, מתקצב כיום משרד החינוך את החינוך הדתי על-פי מספר התלמידים, ולא על פי מספר הכיתות והצרכים הפונקציונאליים. בנוסף לכך, תקציב החינוך אינו לוקח בחשבון את הצרכים הייחודיים של החינוך הממ"ד".

"לציבור זה יש דרישה טבעית לתיגבור תורני מעבר למכסה הרגילה של משרד החינוך, מבלי להתפשר על היקף הלימודים הכלליים, ותוך שאיפה למצויינות בשניהם", הסביר השר הרשקוביץ.