סיום הש"ס סאצטדיון טדי
סיום הש"ס סאצטדיון טדי ברדוגו

התרגשות רבה שוררת בקרב הציבור הדתי והחרדי בימים אלה לרגל חגיגות סיום הש"ס שנפתחו היום (שני) ברחבי הארץ והעולם ויתפרשו על פני כל השבוע.

חגיגות הענק מתקיימות לכבודה של תורה לרגל סיום המחזור הי"ב של לימוד הדף היומי, במהלכן רבבות יהודים מכל רחבי הארץ התפוצות יסיימו ויתחילו מחדש את לימוד הש"ס.

בשלושת כינוסי הענק המרכזיים, הנערכים היום ומחר, ישתתפו גדולי הדור ועשרות אלפי לומדי תורה מכל רחבי הארץ שיזכו לסיים את הש"ס ולהתחילה מחדש.

מדובר ביוזמה רוחנית של הרב מאיר שפירא מלובלין זצ"ל שהגה בשעתו את רעיון לימוד הדף היומי המסתיים ומתחיל אחת לשבע שנים, כשאלפים מנצלים את היום הגדול כדי להצטרף למסלול הלומדים והמסיימים את הש"ס.

בשעה זו מתקיים האירוע הראשון - הסיום העולמי של ארגון "דרשו" המתקיים בשעה זו באצטדיון "יד אליהו בתל אביב. באירוע האמור משתתפים לומדי ואורחי ארגון הפצת התורה "דרשו", המנוהל בראשותו של הרב דוד הופשטטר.

את האירוע תפאר, ככל הנראה, נוכחותו של הרב שטיינמן שאף יתכבד לסיים את הש"ס לצד הרב וואזנר שיכובד בהתחלת המחזור החדש של לימוד הש"ס. הרב קנייבסקי צפוי לומר את הקדיש. בהמשך צפויים  רבנים ואדמו"רים נוספים לשאת דברים ולפאר את המעמד.

במקביל, מתקיים מעמד הענק בראשות מנהיג הציבור הספרדי הרב עובדיה יוסף באצטדיון "טדי" בירושלים. באירוע צפויים להשתתף למעלה מ-25,000 איש שיגדשו את מושבי המקום.

בתכנית האומנותית ניתן לראות את מקהלת הענק בניצוחו של המעבד משה מונה רוזנבלום ובהשתתפות גדול הזמר החסידי מרדכי בן דוד והפייטן הנודע משה חבושה.

מלבד השתתפות הרב עובדיה יוסף, צפויים ליטול חלק באירוע הנכבד אדמו"רים רבים, ביניהם האדמו"ר מבעלזא, האדמו"ר מערלוי, האדמו"ר מבויאן והאדמו"ר מקאליב.

ראש ישיבת פורת יוסף, הרב משה צדקה, אמר באירוע, "סיום ש"ס כזה לא היה מעולם. יש לנו מלחמה רוחנית של אינטרנט והטלפונים הלא כשרים שהם עגל הזהב היום. יש מלחמה גם בלומדי התורה והכנס היום זו התשובה לאותם אלו שרוצים למעט את התורה ולומדיה".

האירוע השלישי הגדול יתקיים מחר (ג') בשטח ענק שהוכשר במשך שבועות ארוכים במתחם חניון הרכבת הקלה בסמוך לגבעת רם בירושלים.

בשל הביקוש הרב לכרטיסים ומאחר והמתחם מכיל רק כ- 15,000 מקומות ישיבה, יועבר השידור החי בלמעלה מ-800 מוקדי שידור בכל הארץ. גם את האירוע האמור תפאר תזמורתו של מונה רוזנבלום שתוצב ב"היכל הנגינה" שנבנה במיוחד עבורה.

גלריית האדמו"רים במעמד האמור צפוי להיות מרשים ביותר. בין היתר ניתן יהיה למנות את הרב שטיינמן שגם כאן יסיים את הש"ס, והאדמו"ר מערלוי שיפתח את לימוד המחזור החדש. בהמשך הרב וואזנר, האדמו"ר מבעלזא והרב אוירבך יישאו את נאומיהם.

בכל המעמדים יוצבו חפ"ק, אמבולנסים ואופנועי חירום ומאות חובשים, ביניהם רופאים ופרמדיקים אשר יאבטחו את מעמדי סיום הש"ס המרכזיים. יו"ר 'איחוד הצלה', זאב קשש אמר כי "זו זכות עבורנו לאבטח את רבבות לומדי התורה וזו הבעת אמון בפעילות 'איחוד הצלה' המנווטת על ידי גדולי התורה".

גם בחו"ל צפוי להתקיים אירוע מרכזי, כשבמקביל, בקרב רבים מבין הקהילות היהודיות בארץ ובתפוצות ובחסידויות שונות ייערכו כנסי ענק לכבוד התורה ולומדיה.

ביום חמישי יתקיים האירוע המרכזי של הציבור הדתי לאומי בבנייני האומה בירושלים. האירוע יועבר בשידור וידאו חי בערוץ 7.

צילום: ברדוגו
צילום: ברדוגו
צילום: ברדוגו
צילום: ברדוגו
צילום: ברדוגו
צילום: ברדוגו
צילום: ברדוגו
צילום: ברדוגו
האירוע בהיכל נוקיה. צילום: ברדוגו

צילום: יוני שטרן - חדשות 24
צילום: יוני שטרן - חדשות 24
צילום: יוני שטרן - חדשות 24
צילום: יוני שטרן - חדשות 24
צילום: יוני שטרן - חדשות 24
האירוע באצטדיון טדי. צילום: יוני שטרן - חדשות 24