לשכת גיוס
לשכת גיוספלאש90

רגע לפני פקיעתו של חוק טל, פעילי ארגונים חילונים צפויים לחלק הערב (שלישי) צווי גיוס פיקטיביים לעוברים ושבים בבני ברק. מאחורי היוזמה עומדים פעילי תנועות "המחנה המשותף" וחברי הפורום לשוויון בנטל.

הפרובוקציה האמורה היא כל הנראה סוג של "פרובוקציית חימום" לקראת ההפגנה המתוכננת למוצאי שבת הקרוב בהשתתפות פעילי המחאה לשוויון בנטל. הפעילים מתכוונים להתמקם בשעות אחרי הצהריים המאוחרות באזור בית הכנסת 'אצקוביץ'.

לדברי המארגנים, המחאה האמורה באה בעקבות פקיעת חוק טל ומה שהם מכנים 'מסמוס חוק שירות ביטחון (1949)', המחייב בלשונו גיוס לכולם ללא הבדלי דת, גזע ומין. הפעילים אומרים כי המחאה הינה "מאהבה" תוך שהם מבטיחים להביא גם פרחים.

ב"צווי הגיוס" כתבו הפעילים: אחינו החרדים. מחר, ה- 1 באוגוסט 2012  קורה דבר בישראל. ממחר, חובת השירות במדינת ישראל חלה על כולנו, אנחנו ואתם - בלי הבדל בין דם לדם.

זוהי הזדמנות אדירה לכולנו, הזדמנות ליצור פה חברה אחת, עם חוק אחד, בה כולם נותנים וכולם משרתים את המדינה. אף אחד אינו מעוניין לגייס בכפייה, אף אחד אינו חפץ לשנות את אורח חייכם. אחים אנחנו, תמיד היינו ותמיד נהיה.

בואו איתנו, בואו ושאו כתף בנטל הלאומי על מנת שניצור חברה בריאה בה אנו מכירים ומוקירים אחד את השני.

אנו מוקירים את לימוד התורה, איננו רוצים לפגוע בלימוד התורה, ההיפך הוא הנכון - אולם ניתן לשלב בין לימוד תורה ושירות למדינה, ניתן לשלב בין לימוד התורה ויציאה לעבודה - גם אתם יודעים זאת.

אנו מאחלים לך גיוס נעים וכשר, יחד נשרת את מדינתנו, יחד נישא בנטל ונהפוך לחברה אחת, בריאה ומאוחדת.

גיוס נעים".