שטייניץ דחה את העלאת המע"מ בחודש

שר האוצר, יובל שטייניץ, החליט לדחות את העלאת המע"מ בחודש עד לתאריך 1.9.2012 זאת על מנת לאפשר להיערך לעדכון המערכות החשבונאיות.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ב באב תשע"ב

טענות חסרות בסיס. שטייניץ
טענות חסרות בסיס. שטייניץ
פלאש 90

שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ, החליט לאחר התייעצות עם יושב ראש ועדת הכספים הרב משה גפני, להחיל את העלאת המע"מ בתאריך 1.9.2012, לאחר היוועצות עם ועדת הכספים וקבלת האישור במליאת הכנסת.  

דחיית העלאת מס ערך מוסף, תאפשר לעוסקים במשק זמן להיערך לעדכון המערכות החשבונאיות.  שרי הממשלה אישרו אתמול (שני) את הצעדים לצמצום הגרעון ולהתמודדות עם השלכות המשבר הכלכלי העולמי על המשק הישראלי. 20 שרים הצביעו בעד הקיצוץ ותשעה התנגדו.

הגדלת ההכנסות תתבצע על ידי תוספת 1% למע"מ (ל- 17%) שיהיה החל מה- 1.8.12; העלאת מס הכנסה ב-1% למשתכרים מעל הממוצע, 8,881 ₪ (למעט אלה שמשתכרים מעל 67,000 ₪ בחודש שהמס יועלה ב-2%), הקדמה בשנה של מס מעסיקים (0.6% בינואר 2013 במקום בינואר 2014 כפי שנקבע).

בפתח ישיבת הממשלה אתמול אמר שטייניץ,  "אנחנו שלוש וחצי שנים בקרב מגן על כלכלת ישראל ועל אזרחי ישראל, ואנחנו נמשיך לגלות תעוזה, אחריות ונחישות כדי לעשות את זה. בצד כל הדברים, הדבר החברתי הכי חשוב שעשינו זה שבמקום לייצר 150 אלף מקומות עבודה, ייצרנו בשלוש שנים האלה 330 אלף מקומות עבודה חדשים, ומנענו אבטלת המונים ומנענו ירידת שכר ממוצעת למשק בית של 12% כמו בארה"ב ובחלק גדול ממדינות אירופה".

"כדי להמשיך בזה אנחנו חייבים להוכיח שאנחנו הולכים לעמוד ביעד הגירעון החדש ולשמור על תדמיתה הטובה כאי של יציבות כלכלית ומקום להשקעות במדינת ישראל. זה לא רק למען הכלכלה - זה למען האזרחים. אנחנו רואים מה קורה לאזרחים של ספרד, של יוון, של ארה"ב, של אירופה - ואנחנו נשמור על אזרחי ישראל", הוסיף שטיניץ.