פעילי שמאל הפגינו מול "גלי צה"ל"

עשרות פעילי שמאל קיצוני הפגינו מול בניין התחנה הצבאית גלי צה"ל שביפו, במחאה על שידור התחנה מהישוב סוסיא שבדרום הר חברון.

עוזי ברוך , י"ג באב תשע"ב

בגלי צה"ל לא נכנעים למפגינים האנרכיסטים. הערב (ד) התקיים שידור מסע הקיץ של גלי צה"ל הישר מסוסיא שבהר חברון וזאת למרות מחאתם של אנשי שמאל קיצוני שניסו למנוע את שידור התכנית והפגינו מול בניין התחנה הצבאית ביפו.

ראש המועצה צביקי בר חי שיבח את החלטת גלי צה"ל לשדר כמתוכנן את תוכניתה מסוסיא במסגרת מסע הקיץ. "מאז ראשית ימי ההתיישבות אנו צועדים יחדיו עם צה"ל ובנינו משרתים בצבא ורואים בו מוסד ציוני וחיוני מן המעלה הראשונה לתקומת המדינה. ראוי לשבח את מפקד גלי צה"ל ירון דקל שלא נכנע ללחץ של כל מיני גורמים אנרכיסטים שבקשו לתפוס טרמפ על עבה של ההתיישבות ועל גבו של צה"ל. שידור מסוסיא ממחיש היטב את סיסמת התחנה הצבאית משדרים מהשטח", אמר בר חי.

בתכנית מסוסיא, אותה הינחה עידן קוולר, הובאו בפני אלפי מאזיני התחנה מגוון מתושבי הר חברון שהציגו את פניה היפים של ההתיישבות היהודית במקום וביהודה ושומרון בכלל. בין היתר הוצגו מערכות החינוך במועצה, יזמים, חקלאים, בני נוער, אמנים ואנשי התיירות בהר.  בין היתר הוצג פסטיבל לילות קיץ ביער יתיר המתקיים הערב ומחר, כאשר הערב מופיעים בו חבורת צליל מכוון ומחר תתקיים הופעה של ברי סחרוף.

מהתחנה נמסר בתגובה: "גלי צה"ל משקפת בשידוריה את כל רבדי החברה הישראלית ותמשיך לשדר מכל מקום. אין לנו כל עניין להיגרר לוויכוחים פוליטיים, אלא לבצע את עבודתנו נאמנה עבור קהל מאזיננו באשר הוא".