סיום הש"ס במודיעין
סיום הש"ס במודיעין באדיבות הגרעין התורני במודיעין

במעמד חגיגי, בהשתתפות למעלה מאלף מתושבי מודיעין וערי האזור, התקיים אמש (רביעי) אירוע סיום הש"ס המרכזי בעיר מודיעין.

הערב, שאורגן ע"י חברי הגרעין התורני במודיעין ונערך במעמד הרב דב ליאור, רב העיר חברון ומבכירי הפוסקים בציונות הדתית והרב שמואל אליהו רב העיר צפת וחבר מועצת הרבנות הראשית, התקיים באולם היוקרתי "הבריאה" סביב שולחנות ערוכים כיד המלך והשתתפו בו למעלה מאלף גברים ונשים לכבודה של תורה.

הערב שילב את טקס סיום הש"ס העולמי ואת הוצאתו לאור של ספר 'אורות הטהרה' מאת הרב זכריה בן שלמה ראש הגרעין התורני.

"חתן תורה" היה הרב הגאון הרב דב ליאור, רב העיר קרית ארבע חברון ומבכירי רבני הציונות הדתית, שפתח את הערב בדברי חיזוק והתעוררות לציבור מסיימי הש"ס ולכל משתתפי האירוע. הרב חתם את דבריו בסיום הש"ס מסכת נידה והמשיך בדברי חיזוק ללימוד התורה השומר את העם והארץ.

"יש מושג שנקרא 'תרבות הפנאי' והבידור, איך לבזבז ולגמור את הזמן. אך מצד האמת אין דבר כזה" – אמר הרב ליאור – "הרי אדם שלומד ועושה דברים חיוביים מנצל את הזמן, ובאמת המילה 'תרבות' מופיעה רק פעם אחת בתורה: 'תרבות אנשים חטאים'.

בתלמוד תורה אין דבר כזה לגמור, אדם שגומר את הש"ס לא מפסיק אלא חוזר ומשלש. בתנא דבי אליהו נאמר: ' כל השונה הלכות בכל יום מובטח לו שהוא בן העולם הבא. אל תקרי הלכות אלא הליכות, שנאמר הליכות עולם לו'. מי שיודע שאחרי כל השקלא וטריה שלו השברים לא נתונים לשיפוטו אלא זה דין תורה – הלכות אלוקיות, הוא זה שזוכה לחיי העולם הבא, ואז: הליכות עולם לו".

מיד אחריו עלה "חתן בראשית" הגאון הרב שמואל אליהו, רב העיר צפת וחבר מועצת הרבנות הראשית שחיזק ובירך את כל הקהל בעוצמה אדירה ובהתלהבות שסחפה את כל המשתתפים, בדברי חיזוק לגרעינים התורניים בכלל ובמודיעין בפרט.

את האירוע כיבדו בנוכחותם רבנים ואישי ציבור וביניהם הרב צ'יקוטאי רב העיר מודיעין, יו"ר חברת החשמל האלוף (במיל.) יפתח רון טל ורעייתו וחברי מועצת העיר מודיעין ויויאן אלבוים ומיכאל חרל"פ.באירוע הוקרן סרטון מרהיב על התפתחותו של הגרעין התורני שקם ונוסד בהוראתו ובשליחותו של הראשון לציון הגאון הרב מרדכי אליהו זצוק"ל ומאז פועל ועושה ושולח ענפים רבים של תורה וחסד בעיר מודיעין והסביבה.

בסיום האירוע התקיים טקס קבלת תעודות לבוגרות מכון "מים חיים" של הגרעין התורני שמטרתו הכשרת מדריכות כלה והעצמת המשפחה, למדריכי חתנים רבנים ואברכים.

התעודות חולקו ע"י הרב צ'יקוטאי רב העיר מודיעין, ע"י הרב זכריה בן שלמה וע"י הרב אשר כורסיה ראש האולפנא בעיר שפותחת את שעריה זו השנה הראשונה למדרשית בוקר לנשים בשיתוף הגרעין התורני.