עופר עיני. ארכיון
עופר עיני. ארכיון פלאש 90

יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, הזהיר היום את שר האוצר ואמר כי "כל ניסיון של משרד האוצר לפגוע בהסכמי שכר או בהסדרים קיימים יתקל בצעדים ארגוניים עד כדי שביתה כללית במשק".  

עיני אמר את הדברים על רקע הפירסומים היום לפיהם שר האוצר, יובל שטייניץ, מתכוון לפנות אליו כדי לדחות את תשלומי תוספות השכר לעובדי המגזר הציבורי שעוד נותרו מההסכם הקיים שנחתם ב- 2010. מדובר בתשלום של תוספת בשיעור 2.25% בחודש ינואר 2013 ו- 1% נוספים ביולי 2013.

עוד הדגיש יו"ר ההסתדרות כי בכוונת ההסתדרות אף לפנות במהלך 2013 למשרד האוצר על-מנת לפתוח במו"מ על הסכם שכר חדש לאחר שיפוג תוקפו של ההסכם הישן. "בסוף השנה מסתיים התוקף של הסכמי השכר במגזר הציבורי. בכוונת ההסתדרות לפנות במהלך 2013 למשרד האוצר כדי להתחיל במו"מ על הסכם שכר חדש במשק".

"אני מבהיר באופן חד משמעי כי לא נקיים מו"מ על התחייבויות האוצר מההסכם עליו חתמנו ב- 2010. במהלך 2013 נדרוש לקיים מו"מ על הסכם חדש לתוספות שכר במגזר הציבורי" הדגיש עיני.

עיני הוסיף כי "עובדי המגזר הציבורי הם בעצם חלק בלתי נפרד ממעמד הביניים ולצערנו הרב אף מהשכבות החלשות בחברה הישראלית. לכן לא רק שאין להם מה לתת, אלא יש להמשיך ולשפר את מצבם כדי לקדם את מצבו הכללי של מעמד הביניים, את השכבות החלשות ואת השירותים הציבוריים לאזרחים".