ממשיכים את המסורת: חגיגות הזמר בקטיף

"חגיגות הזמר בקטיף" נערכו אתמול (ד') זו השנה הרביעית. השנה נערכו החגיגות ביישוב באר גנים ההולך ומוקם ליד ניצן

חגי הוברמן , י"ד באב תשע"ב

חגיגת הזמר קטיף השבוע
חגיגת הזמר קטיף השבוע
מרכז להנצחת גוש קטיף

"חגיגות הזמר בקטיף" נערכו אתמול (ד') זו השנה הרביעית. השנה השתתפו בחגיגות בבאר גנים קרוב ל-5000 איש וצפו בהופעתם המרשימה של הזמרים אודי דוידי ושלומי שבת אשר הלהיבו את ההמונים שנכחו באירוע.

חגיגות הזמר בקטיף באות בהמשך למסורת שהייתה נהוגה במשך 17 שנה בגוש קטיף. לפני ארבע שנים פנה מרכז קטיף, אשר שם לו למטרה להנציח את מורשת גוש קטיף וצפון השומרון, בבקשה למועצה האזורית חוף אשקלון לחדש את המסורת המוזיקלית שהושרשה בעבר מידי ט"ו באב. המועצה הסכימה לשיתוף הפעולה בחפץ לב שכן מרבית מתושבי גוש קטיף מתגוררים באזור. בסיוע מרכז קטיף ובשיתוף עם האגף לתרבות תורנית, הוציאו אל הפועל את החגיגות והמשיכו במסורת הקדומה.

הקהל במופע היה מורכז מתושבי הקהילות מגוש קטיף ותושבי המועצות האזוריות. "הייתה תחושה בקהל של התחברות בין הקהילות החדשות והותיקות. דווקא לצד ציון יום השנה השביעי לעקירה מגוש קטיף, נוצרה  איזושהי הרגשת אופטימיות ותחושת גאווה בין האנשים בקהל", סיפרו המארגנים.

מוכי בטר, מנכ"ל מרכז קטיף אמר "חגיגות הזמר בקטיף משרתות למעשה את המטרה לשמה קם מרכז קטיף – שימור הזיכרון וההמשכיות של תושבי גוש קטיף גם בתקופה הנוכחית שלאחר העקירה. אנו נמשיך להנציח את גוש קטיף ולשמור על המסורת והתרבות שהתפתחה בו דרך מגוון של פעילויות ועשייה".