מעניק 3 מליון ש"ח ל-14 פרויקטים. איגוד האינטר
מעניק 3 מליון ש"ח ל-14 פרויקטים. איגוד האינטראיגוד האינטרנט הישראלי

איגוד האינטרנט הישראלי בחר 14 מחקרים להם יוענק מימון כולל של 3 מליון ש"ח.

מדובר במחקרים שמטרתם לתרום לשיפור השימוש באינטרנט על ידי ציבור הגולשים בישראל. בין המחקרים ניתן למצוא טיפול מבוסס אינטרנט, הנגשת ידע, הוראה מתוקשבת, איומים וסיכונים בעולם הדיגיטלי, משפט ואינטרנט, רשתות חברתיות, טכנולוגיות חדשניות ועוד.

קביעת 14 הפרויקטים הזוכים היא סיומו של תהליך שהתחיל בפברואר האחרון ובמהלכו הוגשו למעלה מ-100 מחקרים לועשת שיפוט מיוחדת שהוקמה בראשות ד"ר אלון הסגל, חוקר ומרצה בכיר במרכז ללימודים אקדמיים וחבר הנהלת איגוד האינטרנט. בהרכב הוועדה ניתן היה למצוא שני חברי הנהלה נוספים ושלושה חברים חיצוניים בעלי תפקידים בכירים באקדמיה ובתעשייה.

"אחת ממטרות הליבה של האיגוד היא קידום הידע והשימוש ברשת האינטרנט בישראל באמצעות מחקרים. כיאה למטרה כזו אנו מקצים לה משאבים רבים, ומברכים על ההיענות הגבוהה ועל המגוון הרב של הצעות המחקר שהתקבלו. לוועדת מענקי מחקר לא היה קל לבחור את המחקרים הזוכים השנה, כולם היו איכותיים, אך בתהליך הבחירה התמקדנו באלה בעלי הלימה למטרות האיגוד ולקידום האינטרנט בישראל", אמר הסגל.

במהלך חודש ספטמבר יקיים האיגוד אירוע חגיגי במהלכו יציגו כל החוקרים את נושאי המחקר שלהם לצורך יצירת שיתופי פעולה וחשיפה ראשונית של כל המחקרים. את הרשימה המלאה של הפרויקטים הזוכים ניתן לראות כאן.