בקרית ארבע: שוטרי מג"ב פינו מאחז בשבת

שוטרי מג"ב פינו את גבעת מצפה אביחי בשבת בבוקר. ח"כ בן ארי פנה לשרי ש"ס בבקשה כי ידרשו הסברים מברק מדוע היה צריך לחלל שבת.

ניר הר זהב , ט"ז באב תשע"ב

בקרית ארבע: שוטרי מג"ב פינו מאחז בשבת-ערוץ 7
ההרס במצפה אביחי
כל התמונות בכתבה באדיבות אתר א"י ממשיכים ובגאון

זעם גדול בקרית ארבע חברון, לאחר ששוטרי מג"ב פינו את גבעת מצפה אביחי בשבת בבוקר.

המדובר בגבעה שפונתה כבר עשרות פעמיים ואולם לראשונה הגיעו השוטרים בשבת בבוקר פינו את הדרך באמצעות שופל,והרסו מבנה בגבעה לעיני התושבים ההמומים.

אריה דייויס  תושב הגבעה מספר כי "התנהלות הצבא והמשטרה מוספים חטא על פשע בהתנכלות כלפי יהודים בארץ ישראל. לא מספיק להחריב את ארץ ישראל אלא שהם עושים זאת גם בשבת ומוכיחים שוב שלא החוק מעניין אותם וגם לא התחשבות ברגשות התושבים".

ח"כ מיכאל בן ארי פנה לשרי ש"ס וביקש מהם לדרוש הסברים משר הביטחון מדוע היה צריך לחלל את יום השבת כדי להרוס בית בארץ ישראל. לדבריו "לא מספיק שממשלת ישראל מסלקת יהודים מביתם, האם גם קצינים מכריחים את החיילים לחלל שבת על מנת לספק את צרכיו הפוליטיים של שר הביטחון הכושל אהוד ברק וראש ממשלת ההחרבה בנימין נתניהו".

דובר מג"ב מסר בתגובה כי בשעות הצהריים נצפו שני נערים כשהם מציבים מספר בודד של קרשי בניה בגבעה 18 שהינה שטח צבאי סגור זאת על פי צו אלוף. כוחות צה״ל בסיוע צוות מג״ב ומשטרה שהגיעו למקום תשאלו את הנערים והקרשים הבודדים פורקו ידנית. "חשוב להדגיש כי לא מדובר במבנה אלא במספר קרשי בניה שהוצבו בקרקע", נמסר.