זוכרים את הרב הנזיר. גם באינטרנט

לקראת יום פטירתו הארבעים של הרב דוד כהן זצ"ל, סיפר שי הירש על האתר שהקים בו נמצאים שיעורים ומכתבים של מי שנקרא 'הרב הנזיר'.

ישי קרוב , י"ז באב תשע"ב

בעוד כשבוע וחצי, בכח' באב, יצויין יום פטירתו של הרב דוד כהן זצ"ל, מי שהיה מוכר בכינויו - הרב הנזיר. לקראת יום זה החליט שי הירש להקים אתר אינטרנט בו ניתן לדלות פרטים על חייו ותולדותיו של הרב הנזיר.

בראיון לערוץ 7 סיפר הירש כי משום מה דמותו של הרב הנזיר קצת נשכחה ודרך האתר הוא מתכוון להחיות אותה, "באתר ניתן למצוא מאמרים שהרב הנזיר פרסם או שפרסמו אודותיו, שיעורים קוליים שלו בספר אורות הקודש, פירוט הספרים שכתב, מערכת יחסיו עם הרב אברהם יצחק הכהן קוק זצ"ל ובנו הרב צבי יהודה זצ"ל".

"אני רוצה להחיות את הדמות שנשכחה דווקא בגלל הרוחב והגדלות שלה", אמר הירש, "מדובר בדמות בעלת ידע אדיר בקבלה ופילוספיה, בתורה וחכמה. האור הזה קשה להכלה ויותר קל לנו לקחת דמויות מאוד ברורות ומדוייקות".

עוד סיפר הירש כי הוא רוצה לעודד את "ציבור בני התורה והאנשים שעדיין לא נמצאים בית המדרש ולשאוב ממעייני הישועה הערות מהדמות הזו".

הוא סבור כי מי שיינכנס לאתר יצא אדם יותר חושב, יקבל מבט אחר על התקופה שלנו ויהיה מוקסם מאחת מדמויות ההוד "הגדולות ביותר שקמו לעם היהודי במאות שנים האחרונות".

לאתר על הרב הנזיר לחצו כאן.