מיזם חדש בעמק חפר - "חממת אופיר" לעידוד היצירה בכל תחומי האמנות.

הקרן "בשביל אופיר – הקרן לעידוד היצירה", שהוקמה לזכרה של אופיר חן שנהרגה במדבריות המלח בבוליביה, חונכת מיזם חדש שיאפשר ליוצרים מתחומי אמנות שונים לבוא לידי ביטוי ולקיים הפריה הדדית.

הרעיון הוא ליצור מפגש שבועי של יוצרים מתחומי אמנות מגוונים, אחת לשבוע, שיאפשר הפריה הדדית, 'התרחבות' והעשרה בינתחומית ויצירת מגוון עבודות מתחומי אמנות שונים סביב נושא נבחר. החממה תהייה הזדמנות פז ליוצרים להצמיח כנפיים ולעוף על כנפי היצירה.

'חממת אופיר' שתפעל במסגרת הקרן "בשביל אופיר" שהושקה בחודש מאי האחרון, תוביל קהילת יוצרים רב תחומיים, שתאפשר להם ליצור, ליזום ולסעור בתוך מוח- קבוצתי ולנתב את גילוייהם האמנותיים והתוכניים למיזמים אמנותיים ייחודיים כמו תערוכות, מיצגים ומופעים המשלבים בין אמנויות כמו: פיסול ושירה, ריקוד ופואמות, נגינה ותנועה, סיפור וציור ועוד.

אופיר חן היתה בת 22 במותה, כשג'יפ עליו נסעה במדבריות המלח בבוליביה התהפך. הוריה, נעמי ויפתח חן, החליטו להנציח את הבת על ידי הקמת קרן "בשביל אופיר – הקרן לעידוד היצירה" . ערב ההשקה לפעילות הקרן נערך לפני חודשיים.

הקרן פועלת בשלושה מישורים:

תמיכה ביוצרים צעירים הנמצאים בשלבים שונים של השכלתם האמנותית, זאת באמצעות בתי הספר שבהם הם לומדים ובאמצעות מלגות לימודים.

עידוד היצירה בקהילה, זאת באמצעות הפעלת קבוצת "אנשים יוצרים" שיובילו למיזמים אמנותיים כמו תערוכות, מיצגים ומופעים המשלבים בין אמנויות.

הקמת מיזם לאמנויות הבמה שיקנה התנסות חווייתית במשחק, בימוי, תנועה, מוסיקה, שירים, כתיבה ושימוש בתלבושות ואביזרים. היצירה המקורית פרי המיזם תוצג בפני קהל.

הקרן שמה לה למטרה לסייע בלימודי אמנות מכל הסוגים והיא כבר מסייעת למגמת המחול בבית הספר "רופין" בעמק חפר בו למדה אופיר.

נעמי חן מספרת: "חיברתי את מגמת המחול עם להקת בת שבע, ובשנה הבאה המגמה תקבל שעתיים שבועיות מחוץ למסגרת הלימודים, הכוללות סדנת גאגא וסדנת רפרטואר. מדובר בכמעט 100 בנות שתעבורנה את הסדנא יחד. העדפתי לתמוך בכולן מאשר לתת מלגה למישהי אחת, וגם להביא את בת שבע לכאן. גם אחרי שאופיר השתחררה מהצבא, היא חיפשה מקומות לרקוד ולראות מחול, ומצאה רק בתל אביב. כל השנים אנחנו הסתובבנו בכל הארץ לצפות במופעי מחול, ולכן חשבתי שאם בזמנה היה דבר כזה היא היתה מאושרת".

הקרן תקיים בכל שנה בחודש מאי, חודש יום ההולדת של אופיר, ערב בו יוכלו היוצרים הצעירים להציג את יצירותיהם.