יוליה שמאלוב ברקוביץ'. נגד לבני
יוליה שמאלוב ברקוביץ'. נגד לבניפלאש 90

ח"כ שמאלוב-ברקוביץ' מספרת בדף הפייסבוק שלה כיצד היא נאלצת להשגיח על בנו התינוק של העוזר שלה, "חברים יקרים, אני רוצה לשתף אתכם בנאומי מהמליאה אתמול, אולי יהיה לכם קשה להאמין, אבל מזה מספר פעמים שאני מגיעה לכנסת, ויחד איתי באוטו נמצא תינוק בן חצי שנה. אני נותנת לו בקבוק, משחקת איתו..ומקדימה נוהג העוזר הנאמן שלי".

היא מבהירה, "התינוק הוא לא שלי, התינוק הוא שלו. ולמה אני עושה את זה? כי אשתו התחילה לעבוד ואין להם כסף למטפלת. הם עשו חשבון שלשלם על מטפלת זה יותר ממה שאשתו מרוויחה. ואני נאלצת או להגי...ד לו: שב בבית, ואז לא להגיע לכנסת כי אני זקוקה לעוזר שלי, או פשוט לעזור לו, ולמשך 40 דקות, שעה וחצי, להיות שמרטפית, שאני מאוד נהנית כי יש לו ילד מקסים. אבל, היו לי דמעות היום כשנסעתי אתו ברכב. כאב לי נורא לשמוע את הבחור הזה שהתחתן לפני שנה, ואני יודעת שאין לו סיכוי לרכוש דירה, כנראה לא בעשר השנים הקרובות, אלא אם כן אריאלה תתקשר אליו מ"מפעל הפיס", אבל גם מנוי הוא לא עושה, כי זה עולה כסף".

שמאלוב-ברקוביץ' הוסיפה, "אני לא רוצה לדבר עכשיו על המע"מ או על מס הכנסה. אני רוצה לשאול, חברים יקרים, איך אנחנו, יושבים פה 120 חברי כנסת, ולא מצליחים לעשות שום דבר עם יוקר המחיה. מדוע משפחה שרוצה לנסוע עכשיו בשיא הקיץ לנפוש שלושה-ארבעה ימים, צריכה לשלם 1,600 שקל בקיבוץ? למה? מה קרה? מה זה, ברזים מזהב, המיטה שם היא מיטה מיוחדת? מה קרה בכמה שנים האחרונות, שמשפחה לא יכולה לצאת לנפוש? גם לי קשה לנפוש, כן אני חברת כנסת, ברוך השם, שמרוויחה יותר מ- 8,000 שקל, וגם לי קשה לצאת לנופשים עם הילדים".

עוד אמרה, "האם השתגענו? הגיע הזמן להפסיק עם הפיקציה – הגענו למצב שהיום משפחה במדינת ישראל, משפחה נורמטיבית, בחורים צעירים, בחורות צעירות – אין להם אפשרות לרכוש דירה, אין להם אפשרות להקים משפחה ולהתקיים בכבוד. אני חושבת שהגיע הזמן, חברי, חברי הכנסת מהאופוזיציה ומהקואליציה, אנחנו 120 איש שנמצאים כאן, שבאנו בתור שליחות לשרת את אזרחי מדינת ישראל, הגיע הזמן שנתחיל באמת לטפל ביוקר המחיה. המדינה הזאת מתקיימת פשוט בנס, בנס".