הנחה שכזו. ארכיון
הנחה שכזו. ארכיון פלאש 90

ועדת הבריאות של הכנסת בראשות ח"כ חיים כץ (ליכוד) אישרה היום את התקנות הקובעות באילו מקרים תינתן הנחה על טיפול שבוצע על ידי מגן דוד אדום, ומהו גובה ההנחה.

על פי התקנות שאושרו, תיגבה אגרה מופחתת ממטופל במקרים בהם הוזעק אמבולנס וניתן טיפול על ידי מד"א בשטח ללא צורך בפינוי. טיפול בשטח שעליו תיגבה האגרה המופחתת יכלול: תשאול לבירור תסמינים, מצב רפואי ומחלות עבר, ובנוסף, על דרישת יו"ר הוועדה ח"כ חיים כץ, לפחות שניים מהבאים: שימוש באמצעי טכנולוגי לבדיקת מדדים רפואיים חיוניים (למעט מדידת חום ולרבות בדיקת לחץ דם), בדיקת חומרים בדם, בדיקה גופנית של יותר ממערכת גוף אחת.

גובה האגרה המופחתת: 25% מאגרת המינימום שגובה מד"א אם הוזעקה ניידת טיפול נמרץ (כיום כ-175 ש"ח לאחר ההנחה), או 50% מאגרת המינימום שגובה מד"א אם הוזעקה ניידת "רגילה", שאינה ניידת טיפול נמרץ (כיום כ- 184 ש"ח לאחר ההנחה).

בועדת העבודה והרווחה מציינים כי תקנות אלה הם חלק מהצעת החוק הממשלתית שהתקבלה בוועדה ובמליאת הכנסת בקריאה שלישית, לפיה מגן דוד אדום לא יגבה תשלום בקריאות חירום במקרים בהם ביצע בדיקה בלבד ובמקרים בהם היה סירוב להתפנות ולא ניתן טיפול. למקרים בהם הוזעק אמבולנס וניתן טיפול על ידי מד"א בשטח ללא צורך בפינוי, תיקבע אגרה מופחתת.

בנוסף, נקבע בהצעת החוק כי מד"א רשאית להעניק הנחות ולהתגמש בקביעת תעריפים בהענקת שירותים שאינם פינויי חירום, כמו הסעה באמבולנס לטיפול רפואי שנקבע מראש, נוכחות אמבולנסים באירוע ציבורי או המוני, ביקור לצורך קבלת טיפול בתחנת מגן דוד אדום.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו