גלעד ארדן ובנימין נתניהו
גלעד ארדן ובנימין נתניהו צילום: פלאש 90

השר גלעד ארדן פנה היום (רביעי) לראש הממשלה, בנימין נתניהו, בבקשה להביא לדיון בועדת השרים להתיישבות את דו"ח אדמונד לוי ולאמץ מסקנותיו.

בפתח מכתבו כתב ארדן, "לאחר שנים בהן הוצב לצערי סימן שאלה סביב זכותה של מדינת ישראל להתיישב ביהודה ושומרון, קבעה לאחרונה ועדת משפטנים בכירים בראשות השופט אדמונד לוי כי לישראלים עומדת זכות שבדין להתיישב ביהודה ושומרון וכי הקמת יישובים באזורים אלו איננה בלתי חוקית".

"אל לנו להותיר דו"ח זה במגירה", כתב ארדן, "מחובתנו לדון בו ובהשלכותיו ולאמץ מסקנותיו, כך שיהווה בסיס מנחה לנציגי המדינה בזרועותיה השונות".

ארדן הדגיש כי אימוץ הדו"ח ימנע התנהלות אבסורדית הנהוגה מזה שנים, לפיה ביד אחת שלחה המדינה עשרות אלפי תושביה ליישב אזורים אלו ובידה השנייה מנעה אישור תוכניות מתאר להרחבת היישובים תוך שהיא הופכת את המתיישבים לעבריינים.

"מסקנות הועדה מחייבות לתפיסתי את הממשלה לקיים דיון מעמיק בדו"ח ולהפכו מחוות דעת משפטית לכלי מעשי. אימוץ הדו"ח יאפשר ליישם את מדיניותה המוצהרת של הממשלה להסדרת הבניה ביו"ש וימנע מצבים קשים של יישובים קיימיםהנאנקים שנים תחת מגבלות המונעות מהם התרחבות בסיסית נדרשת וימנע הרס מיותר שליישובים או פינוי מתיישבים מבתיהם".

"לאור האמור, אבקשך להעלות על סדר יומה של ועדת השרים להתיישבותהעתידה  להתקיים ב 14.8.12 את נושא אימוץ מסקנות ועדת אדמונד לוי."