עמית עברי לערוץ 7: עמדתי במטרות שהצבתי

השחיינית הישראלית הראשונה שהעפילה לחצי גמר אולימפי, סיפרה בראיון לערוץ 7 על החוויה הגדולה ועל האימונים הקשים.

ישי קרוב , כ"ב באב תשע"ב

עמית עברי
עמית עברי
באדיבות הועד האולימפי

אולימפיאדת לונדון 2012 לקראת סיום וספורטאי נבחרת ישראל החלו לחזור ארצה.

אחת הספורטאיות שטסה ללונדון היא השחיינית עמית עברי - הישראלית הראשונה שהעפילה לחצי גמר אולימפי בשחייה ובראיון לערוץ 7 היא מספרת כי מדובר בחוויה גדולה, "היה כיף גדול. חוויה יוצאת דופן".

עברי שזכתה במדליית ארד באליפות אירופה האחרונה והשתתפה באליפויות עולם ותחרויות נוספות, קובעת כי במצבה הנוכחי של נבחרת השחייה הישראלית, אין סיכוי למדליה אולימפית, "אנחנו נבחרת קטנה ומתקרבים למדליה אבל אנחנו עוד לא שם".

והיא לא מאוכזבת מהתוצאות, "המטרה שלי היתה לעשות לפחות חצי גמר ואני מאוד שמחה שהצלחתי לעמוד במטרה שלי", סיפרה עיברי, "תמיד רוצים עוד, אבל באמת נהניתי בכל רגע ואני שמחה שהצלחתי לעשות את זה".

היא לא מצטרפת לתלונות לפיהן על הועד האולימפי לערוך חשבון נפש גם ברמה האישית של מנהליו, "אין לי טענות כלפי אף אחד. אני מסתכלת על עצמי ומה עשיתי בשנים האלה. אני מתאמנת מאוד קשה, עובדת קשה עם המאמנים שלי ועם האנשים שסביבי ומקבלת תמיכה מהועד האולימפי".

עם זאת, היא חשה בחוסר התקציב שמדינת ישראל משקיעה בתחום הספורט, "הלוואי שהיה תקציב גדול יותר לספורט אולימפי בארץ והלוואי שהיתה תרבות ספורט טובה יותר. אם כבר מגיל קטן ילדים בבתי הספר, היו משתתפים בחוגי ספורט שונים, אז זה היה מביא אותנו קדימה. אנחנו נגיע רחוק יותר", מדגישה עיברי שחולמת על עתיד מזהיר ולא רק שלה, "אני מאוד רוצה להאמין שכשאהיה מבוגרת אראה את הנכדים שלי משתתפים בהרבה סוגי ספורט.

ומה בהמשך? "קצת חופש וחוזרים לאימונים בקרוב", אמרה עיברי.