מנהיג 'העדה החרדית' נגד מפגיני הקברים

ראש בית הדין של 'העדה החרדית' הרב משה שטרנבוך תוקף בחריפות את ארגון "אתרא קדישא" בגין 'הפגנות מיותרות' סביב חילולי קברים.

חיים לב - ערוץ 7 , כ"ד באב תשע"ב

מנהיג 'העדה החרדית' נגד מפגיני הקברים -ערוץ 7
הפגנת החרדים נגד חילול קברים
צילום: פלאש 90

היסטוריה? ראש בית הדין של 'העדה החרדית' הרב משה שטרנבוך תקף הבוקר (ראשון) בחריפות את ארגון "אתרא קדישא" המארגן, לדבריו, הפגנות מיותרות סביב חילולי קברים.

במודעה שהתפרסמה ביומונים החרדים הצטרף הרב שטרנבוך למכתבם של הרב חיים קנייבסקי והרב ניסים קרליץ שפורסם במהלך השבוע האחרון ובו העניקו "הכשר" לחברת הבנייה "קרסו" בבאר-שבע, שעל פי עדות הרבנים אינם חופרים בקברים ועבודתם נעשית בצורה מפוקחת.

במכתב תוקף הרב שטרנבוך את הפגנות 'אתרא קדישא' במקום ואומר כי "אין שום מקום למחאות, מאחר שהכל נעשה בהשגחה, והכל בפיקוח רבנים".

הרב שטרנבוך אינו מסתפק בזאת ועל הדרך אף טוען במכתבו כי התנהלותם של אנשי הארגון באתר הבניה ביישוב 'נשר' אינו תקין, בלשון המעטה.

"ובעניין החיפורת ב'נשר' שעוסקים כל הזמן כאילו בהכשר הגאון רבי שמואל וואזנר שליט"א, הדבר שקר גמור ולא מתיר היום כלל, והרבה נפטרים יהודים הוציאו ממנוחתם, ועוד יפורסם בזה דברים בס"ד", כתב.

יש לציין כי מדובר במכתב ראשון מסוגו של ראש בתי-הדין של לא אחר מאשר ראש 'העדה החרדית' שעל פי המכתב האמור יוצא חוצץ נגד הארגון שקיבל עד הלום גיבוי בלתי מסויג מרבני 'העדה החרדית'.