"נפילתו היא חור גדול בחיינו"

בהר הרצל התקיימה אתמול האזכרה לסא"ל עמנואל מורנו הי"ד, בכיר הרוגי מלחמת לבנון השנייה. כתבנו ליווה את המשפחה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ו באב תשע"ב

במלאות שש שנים לנפילתו של סא"ל עמנואל מורנו הי"ד, הגיעו אמש בני משפחתו וחברים רבים לקברו בהר הרצל בירושלים. אחרי העליה לקבר התקיימה אזכרה והושמעו דברים לזכרו בבנין בית שרה בירושלים.

אמו של עמנואל הי"ד, סלביה מורנו, אומרת בראיון לערוץ 7, "6 שנים מאז שעמנואל נפל ואין זמן, אין בציר הזמן כיוון ופשוט בשבילנו נפילתו היא חור גדול בחיינו, עמנואל מילא את החיים של המשפחה בלי לבלוט, הוא היה כמו כוכב קטן שמפיץ אור גדול".

סלביה לא יכולה לשכוח איך לאחר 11 חודש מנפילתו של בנם בצאתם מבית הקברות בהר הרצל עצרה המשטרה את בעלה ל-5 ימים בחשד לשוחד, אחרי 4 שנים של חקירות גלויות וסמויות אילן מורנו יצא זכאי ונקי מכל אשמה, "המשפחה שלנו לאחר נפילת עמנואל קיבלה מהמדינה ושופטי בית המשפט "בנג גדול", עד היום אני מאוד כועסת על מדינת ישראל. עמנואל ראה וסבל בגלל מה שעשו לאבא שלו ולפעמים הייתי שואל אותו, 'למה אתה מסכן את עצמך כשאתה רואה שהמדינה הורגת את אבא שלך?', עמנואל היה אומר לי 'אני עושה את זה למען עתיד עם ישראל'. לכן אם אתה זוכר בטקס לא סיימנו עם התקווה זה היה קשה לי, במדינה שאין לי תקווה, אבל עמנואל חוזר אליי כל הזמן ואני מנסה לשמוע בקולו, אני מחכה שהמדינה תבוא ותבקש סליחה".

סלביה מספרת על ילדותו של עמנואל, "הוא היה הילד שלא מפריע, לא הייתי מוזמנת אף פעם למורים בבתי הספר ואף פעם לא חששתי מאסיפת הורים – דיברו עליו רק טוב. הייתי סומכת עליו כבר משהיה בגיל 5 ואף פעם לא אמרתי לו תודה ואני מתביישת שניצלתי אותו ומה שהחלטתי לקחת ממנו זה לעשות טוב, לתרום ולעזור, אפילו קצת טוב למען עם ישראל".

"תמונתו של עמנואל אסורה לפרסום מטעמי ביטחון המדינה", אומרת סלביה,”מצד אחד הייתי רוצה שיראו אותו וינסו להתחבר לדמותו ומצד שני אני מרוצה כי זה מתאים לעמנואל ולאישיות שלו והוא היה מעדיף כך שתמונתו לא תפורסם".טוען....