סטפן בורגס
סטפן בורגס סיון פרג'

דירקטוריון חברת 'כיל' קיבל אמש (חמישי) את המלצת וועדת איתור המנכ"ל, בראשות יו"ר כיל ניר גלעד, והחליט פה אחד, על מינויו של מר סטפן בורגס כמנכ"ל הבא של כיל. מר בורגס ייכנס לתפקידו ב-20.9.12.  

סטפן בורגס כיהן במשך יותר מ-8 שנים כמנכ"ל Lonza, חברת כימיה שוויצרית, שלה אתרי ייצור ומכירה ביבשות העולם השונות, והיא פעילה בשווקים הגלובאליים בעיקר בתחום ייצור חומרי גלם לתעשיית התרופות וייצור כימיקלים מיוחדים, בדומה לשווקים הגלובאליים בהם פעילה גם כיל. בנוסף, סטפן בורגס  נבחר לאחרונה  לקדנציה שנייה כדירקטור בחברת הזרעים והאגרוכימיה הגדולה והמובילה בעולם, Syngenta והוא מכהן שם כדירקטור החל מ-2009. קודם למינויו כמנכ"ל Lonza , סטפן בורגס כיהן כסמנכ"ל ענקית הכימיה BASF, שם הוא מילא שורה תפקידי ניהול במשך 14 שנים בעיקר בארה"ב, גרמניה, אירלנד וסין.

ניר גלעד, יו"ר דירקטוריון כיל אמר לאחר החלטת מינויו של בורגס כי "אנו סמוכים ובטוחים כי דירקטוריון כיל בחר את המועמד הטוב ביותר והמתאים ביותר להיכנס לנעליו הגדולות של עקיבא מוזס כמנכ"ל לכיל. סטפן בורגס ניחן בניסיון ובכישורים הנדרשים ממנכ"ל של חברה ישראלית בעלת פעילות גלובאלית כה ענפה, שאתגריה העסקיים ומנועי צמיחתה נמצאים בחו"ל".

"בשם הבעלים, חברי הדירקטוריון, המנהלים ואלפי העובדים בארץ ובעולם אני מבקש לאחל לסטפן הצלחה גדולה בתפקיד תוך השתלבות מהירה במשפחת כיל הגדולה".

בנוגע לפרישתו הקרובה של עקיבא מוזס מתפקיד מנכ"ל כיל, הוסיף ניר גלעד: "בשם כל משפחת כיל והחברה לישראל אני מבקש להודות לאחד המנכ"לים הגדולים והחשובים ביותר בתעשייה הישראלית, לעקיבא מוזס, על תרומתו האדירה וחסרת התקדים להתפתחותה וצמיחתה המרשימה של כיל. מחברה בעלת מחזור של מכירות של 1.8 מיליארד דולר בעת כניסתו של עקיבא לתפקיד ב-1999, הגדילה כיל את מכירותיה למעל 7 מיליארד דולר. שוויה של כיל צמח בשנים אלו מ-1.2 מיליארד דולר לחברה בשווי 15 מיליארד".

"עקיבא הפך את כיל לחברה מובילה בכל השווקים הגלובאליים בהם היא פועלת, לצד היותה עמוד השדרה הכלכלי של הנגב והמעסיק הגדול ביותר באזור הדרום. עקיבא מוזס יסיים את תפקידו כמנכ"ל כיל, אולם קבוצת 'החברה לישראל' תמשיך ליהנות מכישוריו ויכולותיו – הפעם כיו"ר בז"ן".