המרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון
המרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון דוברות

יו"ר הוועד הפועל של המרכז האוניברסיטאי אריאל, השר לשעבר יגאל כהן אורגד, מתייחס הערב (ראשון) בשיחה עם ערוץ 7 לניסיון מצד צעירים ערבים לחדור למכללות ולאוניברסיטאות בישראל כדי לפגוע בצביונן היהודי הציוני.

אורגד סבור באופן כללי כי אין לקבל סטודנטים שאינם נאמנים למגילת העצמאות של מדינת ישראל, "מי שמעשיו או התנהגותו לא עולים בקנה אחד עם מגילת העצמאות אינו יכול ללמוד במרכז או לעבוד בו בין אם הוא יהודי ובין אם הוא ערבי".

אורגד מזכיר כי באוניברסיטאות ומכללות שונות בישראל פעלו "יהודים כשרים", כלשונו, נגד אופייה היהודי של המדינה וחברו לארגונים אנטי ישראלים, הניפו דגלי פלסטין והשחיתו דגלי ישראל.

למרכז האוניברסיטאי באריאל חשוב להזכיר לסטודנטים, ערבים ויהודים כאחד, כי מדובר במוסד אקדמי ציוני לכל דבר, "בכל כיתת לימוד או בכל מעבדה תלוי דגל ישראל ויש מסר ברור בהחלטה זו", מציין אורגד ומוסיף כי כל סטודנט במרכז, יהודי או ערבי, מחוייב ללמוד בכל סימסטר קורס יהדות, ציונות או ארץ ישראל.

לדבריו, המרכז לא נתקל בכל 20 שנות פעילותו במתחים בין האוכלוסיות השונות, "עברנו שתי אינתיפאדות ולשמחתי לא נתקלנו בשום מתחים בין האוכלוסיות השונות שלומדות אצלנו - כולל בין סטודנטים ערבים למתנחלים".

לסיום מתייחס אורגד למאמר בעיתון הארץ שעסק במרצים מהשמאל המלמדים במרכז, "המאמר בעיתון 'הארץ' מבטא את העובדה שיש תלמידים ומרצים מכל הארץ ממגוון דעות שהמחנה המשותף שלהם, כפי שאמרתי, תפיסת מדינת ישראל כיהודית ציונית ודומוקרטית. אני שמח שמשתלבים אצלנו מכל קצות החברה בישראל, בינהם גם אנשים שהשקפות הפוליטיות שלהם שונות משלי".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו