"רק מפלגה עם 10 מנדטים תוריד את שכר הלימוד"

ח"כ אורי אורבך לא מתרשם מהבטחות שווא להורדת שכר הלימוד בישיבות התיכוניות, ומבהיר כי לדעתו רק כוח פוליטי יתן תשובה לבעיה.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , ב' באלול תשע"ב

ח"כ אורבך. יפרוש?
ח"כ אורבך. יפרוש?
פלאש 90

ח"כ אורי אורבך (הבית היהודי) לא מתרשם יתר על המידה מקריאתו של השר דניאל הרשקוביץ לראשי מוסדות החינוך הדתיים להגביל את שכר הלימוד.

בסטטוס שפרסם בפייסבוק כותב אורבך, "הורים דתיים יקרים. זוהי עונת הפריימריס. השר קורא להוריד את שכר הלימוד במוסדותינו ואפילו קיבל הבטחה (שתופר) מראש הממשלה. הח"כ הקים (עוד) ועדה שתגיש או-טו-טו את מסקנותיה המלומדות. גם מזה לא ייצא כלום. לכולם יש כוונות טובות ובעיקר פריימריס".

"ואני אומר לכם חד-משמעית ומתוך ידיעה: שכר הלימוד יירד אולי בעתיד רק אם תהיה מפלגה בת כ-10 מנדטים, שתדרוש זאת במו"מ קואליציוני, ואם החינוך הדתי יתארגן על עצמו מחדש. כרגע כולם סתם תופסים כותרות. בלי כסף נוסף מהממשלה ו/או צמצום דרמטי בפעילות בתי הספר - שכר הלימוד לא יירד. בדוק", קובע אורבך.

יו"ר "הבית היהודי", שר המדע והטכנולוגיה, הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ פירסם היום "קול קורא" לקראת פתיחת שנת הלימודים.

במסמך קורא השר לראשי המוסדות התיכוניים וחטיבות הביניים בחינוך הדתי להפחית בצורה משמעותית - כבר משנת הלימודים הקרובה - את תשלומי ההורים, ומפרסם את המייל האישי שלו לפניות הורים בנושא.

"אני קורא להגביל כבר בשלב זה את תשלומי ההורים, ולהעמידם במהלך שנת הלימודים תשע"ג על 7,500 ₪ עבור בן בישיבה תיכונית ללא פנימייה, ו-6,500 ₪ עבור בת באולפנה ללא פנימייה - כולל הכל (ספרים, טיולים, מזון, הסעות). מבדיקות שערכנו עולה כי מדובר בסכומים ריאליים, שאליהם ניתן להגיע באמצעות התייעלות ושקיפות של הנהלות המוסדות, ובלי לפגוע במאום ברמת הלימודים ובהיקפם", כתב הרשקוביץ בין השאר.