המשפחות השכולות יאלצו לממן הנסיעה לבולגריה

חודש אחרי הפיגוע בבורגס הוזמנו משפחות ההרוגים הישראלים לטקס זכרון בבולגריה, אך נדרשו לממן בעצמם את הטיסות. משרד החוץ: אי הבנה.

בני טוקר , ג' באלול תשע"ב

קברי הנרצחים
קברי הנרצחים
פלאש 90

חודש אחרי הפיגוע בבורגס תקיים ממשלת בולגריה טקס אזכרה ממלכתי להרוגים בפיגוע, ובהם חמישה ישראלים.

חלק מבני משפחות ההרוגים מישראל ייאלצו לוותר על נוכחות בטקס בשל העלות. המשפחות נאלצות לממן בעצמן את כרטיס הטיסה, שעלותו כ-700 דולר.

בראיון לערוץ 7 אומר מקסים שחף, דודו של אליאור פרייס שנהרג בפיגוע, כי מדובר בסוג של אטימות, "שגריר ישראל בבולגריה הזמין אותנו לטקס, הקהילה מסייעת לנו בשהות של שלושה ימים אבל רק להורים, אנחנו מתלווים אליהם על חשבוננו כי לא יכולנו לתת להם לנסוע לבד".

לדבריו, מדובר בטקס ממלכתי, אך משום מה ממשלת ישראל לא מעונינת להיות שותפה בהטסת המשפחות, "הם היו צריכים לממן את האירוע לכבודם של יקירינו שנרצחו בפיגוע הטרור משום שהם היו ישראלים".

מקסים שחף טוען שגם חברות התעופה העלו את מחירי הכרטיסים לבולגריה בגלל הביקוש מצד המשפחות, "בדרך כלל כרטיס כולל לינה זה 300 דולר, ופה לקחו לנו בין 700 ל-1000 דולר".

ממשרד החוץ נמסר בתגובה, כי מדובר באירוע מקומי ולא באירוע של מדינת ישראל, ולכן מי שמעוניין להשתתף צריך לשלם על הטיסה. לטענת משרד החוץ, מדובר באי הבנה כיוון שהשגריר בבולגריה עידכן את המשפחות על הטקס והן פירשו זאת כאילו מדובר בטקס רשמי.