ישתלבו באקדמיה? תלמידי תיכון
ישתלבו באקדמיה? תלמידי תיכון פלאש 90

התנועה הליברלית החדשה פנתה הערב (שלישי) לשר החינוך, גדעון סער, בבקשה למנוע את הופעותיו של העבריין והמטיף לטרור גארי יורופסקי בפני תלמידי בתי ספר תיכוניים בישראל.

במכתבה מציינת התנועה כי: "האיש, גארי יורופסקי, הורשע במעשי טרור ופעיל בארגון  Animal Liberation Front) ALF) שהוכר על ידי משרד ההגנה האמריקני כארגון טרור, הוזמן אחר כבוד להטיף את משנתו הקיצונית בפני תלמידי שני תיכונים בירושלים".

בתנועה מסבירים גם מדוע הם מזדעקים, "יורופסקי הורשע בשנת 1997 בהסגת גבול וחבלה שביצע עם שלושה מחבריו לארגון ALF בחווה המרביעה חיות, בה גרמו לנזקים המוערכים ב-500,000$ ונדון לשישה חודשי מאסר בפועל. יורופסקי אף מאזכר פעולה זו בגאווה רבה בהרצאותיו ובאתרו האישי. לאחר שחרורו מהכלא בין השנים 1997 - 1999 נעצר יורופסקי 12 פעמים בגין עבירות כלפי רכושם של עסקים הנוגעים בבעלי חיים והפצת איומים, בהם איומים כלפי עובדי עיריית דטרויט, חבלה, קשירת צווארו (מספר פעמים) לרכושם של בעלי גן חיות וכיוצא באלה פעולות עבריינות".

בתנועה מציינים, כי "יורופסקי מחזיק באידיאולוגיה קיצונית אותה הוא מבטא בהרצאותיו. במאמר משנת 2005 ( "אפאטיה, חינוך ואלימות: זמן להכול!") יורופסקי כותב כך: "בהינתן הבחירה בין אפאטיה לבין שחרור חורפן, שריפת מעבדת מחקר [רפואי]-עינוי, הריגתו של נסיין בבעלי חיים או רצח ישיר כזה, תמיד אבחר באופציה השנייה, בכל יום מימות השבוע".

יורופסקי לא הביע חרטה על דבריו. עקב ביצוע מעשי טרור ושייכות לארגון טרור נאסרה כניסתו של יורופסקי לאנגליה, ארצות הברית וקנדה על ידי רשויות אותן מדינות.

בתנועה מציינים, כי ביקורו של יורופסקי הינו עוד שלב בהתקפה המשולבת אותה מנהלים אקטיביסטים קיצוניים נגד המדע והרפואה בישראל העושה שימוש בשקרים וחצאי אמיתות על מנת לגייס פעילים.

כמו"כ ציינה התנועה כי: "התנועה תומכת בחופש ביטוי מלא ליורופסקי להביא בפרהסיה את דעותיו המעוותות באשר ל"שחרורם המוחלט של בעלי החיים", אך מתנגדת נחרצות לחשיפת תלמידי בית ספר למשנתו של טרוריסט (כריזמטי) המחזיק באידיאולוגיה אלימה וקיצונית במסגרת תוכנית הלימודים ובכך להעניק לו גושפנקא. אנו תקווה כי האמור הוא לא אלא טעות וכלל לא נקבעה למר יורופסקי הרצאה בבית ספר תיכון ממלכתי. עם זאת ונוכח הנזק הפונטציאלי וחומרת העניין- אבקשך לבדוק את הדבר".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו