הפגנת ערוץ 10. היום
הפגנת ערוץ 10. היום פלאש 90

דירקטוריון ערוץ 10 החליט הערב (שלישי) לבצע קיצוץ עמוק בכל תחומי הפעילות של החברה, זאת על מנת להתמודד עם ההחלטה לגבות מיידית את חובות הערוץ.

על פי ההחלטה, 150 מעובדי הערוץ, חברת החדשות ואתר נענע 10 יפוטרו באופן מיידי. הדירקטוריון הורה למנכ"ל בפועל של הערוץ, יואב הלדמן, להגיש תוכנית קיצוצים מיידית והתאמות תקציביות הכוללת את סבב הפיטורים העמוק.

היום קיימו עובדי ערוץ 10 אסיפת חירום, בנוכחות יו"ר ההסתדרות עופר עיני, זאת לאחר שנודע לעובדים אמש כי היום ידון דירקטוריון החברה בפיטורי 150 עובדים, לאחר שמועצת הרשות השניה הודיעה על חילוט הערבויות.

באסיפת החירום אמר יו"ר ההסתדרות עופר עיני לעובדי הערוץ כי ההסתדרות לא תאפשר לסגור את ערוץ 10. "אמנם יש כרגע בעיה אבל היא אינה רצינית. אני עדיין לא מבין למה מביאים את ערוץ 10 למצב הזה. צריך להזכיר שהערוץ לא מבקש ויתור על חובות אלא רק פריסה. לטעמי מדובר בשערוריה".

עיני הוסיף, כי הערוץ הוא בראש ובראשונה מבחינתו מקום עבודה המספק פרנסה למאות משפחות. "אני נכנסתי לנושא הזה לבקשת ועד העובדים בדלת הקדמית וכמי שעומד בראש הארגון היציג של ערוץ 10 החברים בארגון העיתונאים בהסתדרות. לכן הבהרתי  גם לשר האוצר וגם לראש הממשלה שההסתדרות תעשה הכל כדי שהערוץ לא יסגר ואף ימשיך להיות בועט חי ונושם. אני מאמין שיש פיתרון למצב הזה וניתן להציל את הערוץ. יש כל מיני דרכים שבהם ניתן לפעול".

אמש ביקש ועד העובדים מההסתדרות להכריז על סכסוך העבודה, לאחר שנודע לעובדים על פיטורי 150 עובדים. עיני הודיע באסיפה לעובדים כי ההסתדרות אישרה הלילה את סכסוך העבודה. עיני אף הנחה באסיפה את עובדי הערוץ לסרב לקבל את מכתבי הפיטורים שההנהלה צפויה להוציא לעובדים. "אנחנו מתנגדים בתוקף לפיטורי עובדים ואנחנו מבקשים מכל עובד שיזומן לשימוע או לפיטורים לסרב לקבל ולפנות לועד".