מסדר את הדרום. עיני
מסדר את הדרום. עיני פלאש 90

יו"ר ההסתדרות עופר עיני תוקף היום (ד') את הממשלה שאינה מאפשרת לערוץ 10 לדחות את החובות למדינה.

"את המקרה של ערוץ 10 ניתן לפתור בקלות", אמר עיני  בגלי צה"ל. "זה מקום עבודה של מאות עובדים באופן ישיר ועוד אלפים באופן עקיף. מה מבקשים שם בסה"כ? לדחות תשלום שהוא מעין מס ל-3 שנים, לשלם עליו ריבית ולתת ערבות. אני לא מצליח להבין את הממשלה. אם חלילה ייסגר הערוץ - דמי האבטלה שהממשלה תשלם יהיו גבוהים בהרבה מדחיית החוב הזה. ומה אז?".

"לא אתן שהערוץ הזה ייסגר. לא יכול להיות שבגלל דחיית חוב של 45 מיליון שקל שולחים מאות עובדים הביתה. זה לא מינהל תקין. עד ה-2 בספטמבר נצליח למצוא פתרון".

עיני סיפר כי הוא דן בנושא עם שר האוצר, יובל שטייניץ, "לפעמים יש בעיות מורכבות, אבל פה צריכה להתקבל החלטה פשוטה - אם יש דחייה של החוב או לא. הרי בערוץ לא מבקשים למחוק חוב, אלא לשלם אותו מאוחר יותר עם ריבית. אני אעשה את הכל שערוץ 10 ישאר על המסך ויתפתח. לקחתי על עצמי לעשות הכל כדי להציל את הערוץ, ותחקיר עלי לא ימנע ממני לעזור לערוץ 10, אני איש ציבור ואני יודע לקבל ביקורת.

"הרי לא כולם שם מרוויחים עשרות אלפי שקלים, יש בערוץ גם פרילנסארים ועובדי הפקה שילכו הביתה, ואפשר למנוע את כל השרשרת הזאת. צריך לעשות לוח סילוקים של החוב, אין מה להתלבט פה, פריסת חובות זה לא משהו חריג".