הפגנה נגד סגירת ערוץ 10
הפגנה נגד סגירת ערוץ 10 חזקי עזרא

דירקטוריון ערוץ 10 החליט היום (רביעי) להקפיא את פיטורי 150 העובדים שעליהם הודיע הלילה. 

ועד עובדי ערוץ 10 הודיע היום "בהמשך להודעה מאמש, אנחנו שמחים לעדכן כי דירקטוריון הערוץ החליט לפני זמן קצר להקפיא את פיטורי 150 העובדים שליהם הודיע הלילה".

לדברי הוועד "הקפאת ההחלטה המקורית בוצעה בעקבות דרישה דחופה שהעביר יו״ר ההסתדרות, עופר עייני, לסגן יו״ר הדירקטוריון, אבי בלשניקוב, במטרה למצות עד תום את המגעים שהוא מנהל להצלת הערוץ",.

"אנו מברכים על השינוי בהחלטת הדירקטוריון ומצפים להסרתו המוחלטת של איום הפיטורין. בימים כאלה חשוב במיוחד שכולנו נתגייס למאבק ונגיע בהמונינו להפגנה מחר ב-10:00, מול קריית הממשלה בתל אביב", נמסר.

דירקטוריון ערוץ 10 קיבל אמש החלטה לבצע קיצוץ עמוק בכל תחומי הפעילות של החברה, זאת על מנת להתמודד עם ההחלטה לגבות מיידית את חובות הערוץ.

על פי ההחלטה, 150 מעובדי הערוץ, חברת החדשות ואתר נענע 10 יפוטרו באופן מיידי. הדירקטוריון הורה למנכ"ל בפועל של הערוץ, יואב הלדמן, להגיש תוכנית קיצוצים מיידית והתאמות תקציביות הכוללת את סבב הפיטורים העמוק.

באסיפת החירום שקיימו אתמול ועד העובדים אמר יו"ר ההסתדרות עופר עיני כי ההסתדרות לא תאפשר לסגור את ערוץ 10. "אמנם יש כרגע בעיה אבל היא אינה רצינית. אני עדיין לא מבין למה מביאים את ערוץ 10 למצב הזה. צריך להזכיר שהערוץ לא מבקש ויתור על חובות אלא רק פריסה. לטעמי מדובר בשערוריה".

עיני הוסיף, כי הערוץ הוא בראש ובראשונה מבחינתו מקום עבודה המספק פרנסה למאות משפחות. "אני נכנסתי לנושא הזה לבקשת ועד העובדים בדלת הקדמית וכמי שעומד בראש הארגון היציג של ערוץ 10 החברים בארגון העיתונאים בהסתדרות. לכן הבהרתי  גם לשר האוצר וגם לראש הממשלה שההסתדרות תעשה הכל כדי שהערוץ לא יסגר ואף ימשיך להיות בועט חי ונושם. אני מאמין שיש פיתרון למצב הזה וניתן להציל את הערוץ. יש כל מיני דרכים שבהם ניתן לפעול".