המתמודדים מעכבים מסירת טפסי המתפקדים

ועדת המיפקד של הבית היהודי שלחה מכתב אל כל המועמדים ובו היא קוראת להם להקדים ולהמציא לידיה את טופסי ההתפקדות השמורים אצלם

חגי הוברמן , ה' באלול תשע"ב

הבית היהודי
הבית היהודי
ירעם נתניהו

לקראת הישורת האחרונה במיפקד, שיגרה ועדת המיפקד של הציונות הדתית מכתב אל כל המועמדים ובו היא קוראת להם להקדים ולהמציא לידיה את טופסי ההתפקדות השמורים אצלם.

"מאחר שניסיון העבר מלמד כי בימים האחרונים לתקופת ההתפקדות נוצר לחץ רב ,מתבקשים כל המתפקדים להקדים את משלוח טופסיהם ולא להמתין עד הרגע האחרון", נאמר במכתב.

הקריאה באה לאחר שבידי הוועדה הצטברו עדויות רבות מספור, כי המתמודדים, הן על ראשות התנועה והן על מקומות ברשימה, שומרים אצלם את הטפסים, כדי למנוע ממתמודדים יריבים לפנות למתפקדים ולשכנעם להצביע עבורם.

הדבר נודע לאחר שמתפקדים רבים הביעו תמיהה, כיצד עבר זמן רב מאז התפקדו, ועדיין לא חוייבו בכרטיס האשראי שלהם. המתפקדים הביעו התמרמרות רבה על שהטפסים נשמרים בידי המתמודדים.

ועדת המפקד מסרה מצידה שעיכוב הטפסים בידי המתמודדים, ומסירתם מאוחר יותר עלולה לגרום לעומס רב על המערכת, ומתוך כך לשיבושים אפשריים בבחינת הטפסים.

הוועדה פונה למועמדים ואומרת כי כל טופס שתימצא בו בעיה תקנונית ייפסל כשלא יוותר זמן לתיקונו.

יו"ר ועדת המיפקד, הרב ד"ר דני טרופר, פנה אל כלל הרואים עצמם חלק מהציונות הדתית בקריאה הבאה: "זו ההזדמנות האחרונה להשפיע על המהלך הפוליטי המשמעותי ביותר שנעשה בציונות הדתית. מהלך של פתיחת השורות לכולם ומתן הזדמנות שווה לבחור ולהיבחר להנהגת המחנה".