ברית מילה.
ברית מילה. פלאש 90

אחרי גרמניה - גם דנמרק נגד ברית מילה. המערכה על עריכת ברית מילה בדנמרק החלה כבר לפני מספר שנים, והיתה למעשה הסנונית הראשונה למערכה המתלהטת בתקופה האחרונה במספר מדינות באירופה.

אולם נראה כי דווקא בשבוע האחרון הגיעה המערכה בדנמרק לשיאים חדשים שלא ידעו קודם. מדובר במאמר רווי אנטישמיות שהתפרסם בכלי התקשורת בקופנהגן, ובו תיאוריה מזעזעת על "טקס ברית מילה" כשבמאמר מתואר ברית המילה כטקס בו משתתפים עשרה אנשים לבושי שחורים ותיאורים 'מזעזעים' אחרים על התעללות בתינוק.

מי שכתב את הספר הוא לא אחר מאשר יהודי משומד שעוסק ללא הרף בהסתה נגד היהודים במדינה, וכעת ראה לנכון לנצל את ההזמנות ולקפוץ על עגלת ההסתה נגד ברית המילה שכה פופולרית במדינות אירופה, ולמנף באמצעותו את שנאתו ליהדות.

הקהילה היהודית בדנמרק הוציאה הודעת מחאה חריפה נגד האיש ונגד כלי התקשורת שפרסמו את הדברים. לדברי מר הפין שוורץ, נשיא הקהילה היהודית בקופנהגן, הדברים חמורים ביותר היות והם

נכתבו על ידי יהודי משומד, והאנשים נוטים להאמין לדבריו. ההיסטוריה בדנמרק יודעת שהיהודים עזרו תמיד לפיתוח ולכלכלת המדינה, וכעת מייחסים להם מעשים ברבריים.

לדבריו אם בסופו של דבר יוכרז בדנמרק איסור על ברית מילה, לא תהיה ברירה ליהודי המדינה אלא לארוז את המזוודות ולעזוב את המקום, ובכך תסתיים תקופה של 400 שנים בה חיו היהודים בדנמרק בשלוה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו