רכבות היורוסטאר מכינות עצמן לספורטאים הנכים

בשתי רכבות מהירות יורכבו קרונות של מחלקה ראשונה עם מתקנים מקצועיים להסעת הציוד של מאות הספורטאים הנכים.

ציפי בלום , ו' באלול תשע"ב

לא רק אנטישמיות. לונדון
לא רק אנטישמיות. לונדון
פלאש 90

רכבות היורוסטאר המפוארות, שבדרך כלל מסיעות אנשי עסקים בכל רחבי אירופה, מכינות עצמן לקראת המשחקים האולימפיים של הספורטאים הנכים. כך מדווחת רשת CNN.

בשתי רכבות מהירות יורכבו קרונות של מחלקה ראשונה עם מתקנים מקצועיים להסעת הציוד של מאות הספורטאים הנכים הנוהרים לכיוון לונדון 2012.

מנהל ההנדסה של היורוסטאר הראה בתדרוך לתקשורת איך הוצאו שולחנות וכיסאות רגילים מתוך הקרונות, לצורך פינוי דרך לספורטאים בעלי הנכויות השונות. בעזרת השינויים יוכלו 18 ספורטאים נכים על כסאות גלגלים לנסוע ביחד בקרון החדיש, כאשר כולם חגורים כנדרש.

הספורטאים הראשונים שיהנו מהקרונות החדישים - נבחרות הנכים של בלגיה וצרפת, כולל ספורטאים שיתחרו בתחרויות כדורגל לעיוורים, תחרויות רוגבי לבעלי כיסאות גלגלים, ותחרויות כדורסל לבעלי כיסאות גלגלים. הם צפויים להגיע ברכבות של ה-25-26/8.

טקס פתיחת האולימפיאדה לנכים בלונדון 2012 יתקיים ב-29/8.

הספורטאים שיגיעו בעזרת היורוסטאר מאמינים כי היכולת שלהם להגיע כקבוצה תסייע להם בהכנות למשחקים האולימפיים מבחינה רוחנית ותדחוף אותם לכיוון השגת הזהב הנכסף.

הנהלת רכבות היורוסטאר מקווה כי בעתיד הקרונות החדישים יוכלו לסייע להם להסיע אנשים נכים בכל רחבי אירופה. עוד נמסר כי לא כל קווי הרכבת ברחבי אירופה הם ריווחיים כיום. מהחברה נמסר כי מעבר לשיפור השירות לנכים הם מתכננים להוסיף שירותי אינטרנט אלחוטי בכל קווי הרכבת, ובכך להיות אטרקטיביים יותר לעומת הטיסות.