אטיאס באתר בנייה בירושלים
אטיאס באתר בנייה בירושלים פלאש 90

שר הבינוי והשיכון, אריאל אטיאס, כינס הבוקר (שלישי) מסיבת עיתונאים שבה הכריז בחגיגיות על תחילת שיווק הקרקעות בעיר החרדית חריש.

מדובר בשיווק קרקעות של כ-5,100 יחידות דיור המהוות מחצית מ-10,300 הדירות שבתוכנית המתאר לחריש. אטיאס אמר בדבריו כי הדירות ישווקו במחירים הגיוניים שיביאו לעיר אלפי זוגות צעירים.

תוכנית המתאר חריש/1 לחריש הופקדה ביולי 2010, ולמרות שהוצגו נגדה 720 התנגדויות.

התוכנית הכוללת הותאמה לצרכי האוכלוסייה החרדית, אולם, הבוקר, במסיבת העיתונאים, טען אטיאס כי על אף אופיה של העיר, התוכנית תטיב עם האוכלוסייה כולה ולא רק עם הציבור החרדי.

"המכרזים פתוחים לכולם, ואין לי ספק שהם יזכו להתעניינות רבה, ונזכה להקים עיר חדשה בישראל", אמר הבוקר השר אטיאס. הוא הוסיף כי "הגדלת היצע הקרקעות מורידה ביקושים ומחירים. מאז כניסתי לתפקיד שווקו קרקעות קרוב ל-120 אלף יחידות דיור. העיר חריש היא הראשונה בסדר גודל כזה שמשווקת מאז שנת 1994".

לדבריו, "לאחר שלושה שיווקים שכשלו בקציר-חריש, הוכנה תוכנית מתאר חדשה ואני בטוח כי התכנון המודרני, המחירים ההגיוניים והקרבה לכביש 6 יביאו אלפי זוגות צעירים לעיר שתצמח ותשגשג. התכנון לקח בחשבון פתרונות תחבורה ותעסוקה מתקדמים".

‏מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, מרדכי מרדכי, אמר כי "הקמת העיר חריש הינה פרי של מאמץ משולב של גורמים רבים, במשרד ומחוצה לו. המשרד, בהובלת שר הבינוי והשיכון, ריכז מאמץ רב בהסרת חסמים לקראת שיווקה של העיר החדשה. בכל מה שקשור להגדלת ההיצע ולשיווקים בכל רחבי הארץ, מדובר פשוט ב'שר ללא הפסקה'".

‏לדברי מנהל מינהל מקרקעי ישראל, בנצי ליברמן, "מדובר בהקמתה של עיר חדשה בישראל. במרחב חיפה, מלבד חריש, עומד המינהל בפני שיווק של כ-15 אלף דירות - בחיפה, בעתלית, בנהריה, בעכו ובקרית ביאליק. שיווקן של יחידות דיור אלו ייתן אותותיו וישפיע גם על ירידת מחירי הדיור".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו