הילדים מבת עין ישארו במעצר

שופטת ביהמ"ש המחוזי, השופטת נאוה בן אור, דחתה הערב (שני) את הערר שהגישה עמותת חננו והשאירה את הילדים מבת עין במעצר.

חזקי ברוך , ט' באלול תשע"ב

שופטת ביהמ"ש המחוזי, השופטת נאוה בן אור, דחתה הערב (שני) את הערר שהגישו עו"ד עדי קידר ודוד הלוי מעמותת חננו נגד הארכת מעצרם של הקטינים מבת עין החשודים במעורבות בהשלכת בקבוק תבערה לפני שבוע וחצי.

כזכור, המשטרה עצרה השבוע שלושה נערים מבת עין שבגוש עציון, בחשד שהם אלה שהשליכו בקבוק תבערה לפני כשבוע וחצי על מונית פלשתינית בכביש שבין גבעות לכפר עציון. באירוע נפצעו שישה אנשים בינוני עד קשה, ובהם זוג הורים וילדיהם הקטנים.

בית משפט השלום בירושלים האריך היום (שני) בארבעה ימים את מעצרם של השלושה.

השופט ירון מינטקביץ' ציין בהחלטתו כי ישנה התפתחות משמעותית בחומר הראיות הקושר את הנערים לאירוע. "נתתי דעתי לגילם של החשודים אשר הם כבני 13. לא בלב קל יאריך בית משפט מעצר של חשוד כה צעיר, אך עם זאת בשים לב לחומרת האירוע המיוחס לאור חוסר שיתוף הפעולה המוחלט מצדם ולחשש לשיבוש ולעוצמת הראיות, אינני רואה מנוס מהארכת המעצר", אמר השופט.

סנגורם של הצעירים, עו"ד דוד הלוי  מסר בתגובה "אנו נמצאים כרגע בחקירה. המשטרה טענה שיש ראייה מעבדתית שקושרת את אחד הנערים. אנו חושבים שההחלטה הזו להאריך את מעצרם שגויה. סביר להניח שאם הראיה הייתה נקשרת באופן ספציפי, הם היו נעצרים עוד קודם. ישנה גרסה מסודרת של הנערים ואני חושב שזה דבר חמור שהמשטרה לא מתייחסת אליהם. טוב תעשה המשטרה אם תבדוק את הגרסה ותאמת אותה".