חלוקת הציוד
חלוקת הציודמנדי הכטמן

מתנדבי זק"א הגיעו היום (שני) ללשכתו של סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, כשבחיקם 'תיקי החייאה', 'דפיברילטורים', 'אפודי מגן' ו'קסדות פלדה', לצורך טקס חלוקת ציוד רפואי לצוות 'הצלה מהירה – זק"א' במחוז דרום.

כחלק אינטגראלי ממערך כוחות ההצלה והבטחון, נמצא בימים אלה ארגון זק"א בהיערכות ובהצטיידות מקיפה לכל תרחישי הייחוס ובתקווה ובתפלה שלא יהיו ח"ו, כמו גם בתרגול של המתנדבים על כל יחידותיהם.

בטקס חולקו לצוות 'הצלה מהירה - זק"א' אשקלון מכשירי 'דפיברילטורים' משוכללים, המנחים את המתנדב בשפת העברית פשוטה ומובנת לכל, את סדר פעולות ההחייאה, כמו גם 'תיקי החייאה' ומערך 'מיגון' למתנדב.

השר ליצמן השווה בין הפעילות של משרד הבריאות לפעילות של ארגון זק"א בטיפול, בעזרה וסיוע לפרט ללא הבחנה וללא הבדל של דת גזע ומין, "כך גם אתם מתנדבי זק"א, קניתם את עולמכם בקידוש ה' שאתם עושים בהיותכם חלוצים לפני המחנה, בהגשת עזרה וסיוע בהצלת חיים ומתן כבוד למת, ללא הבדל של דת גזע ומין, בארץ ובאסונות ברחבי העולם".

הרב ליצמן בירך את צוות מתנדבי 'הצלה מהירה –זק"א' אשקלון, שלא יהיה להם שימוש בציוד. ושהמשרד בראשותו ישמח תמיד לעמוד לימין ארגון זק"א ומתנדביו בפעילותם הברוכה ומצילת חיים מקיפת עולם.