אהוד ברק
אהוד ברק אסף שילה / ישראל סאן

"עיתוי פירסום הידיעה על המכתב ששלח הפרקליט בצבאי הראשי, תת אלוף עפרוני, ליועץ המשפטי לממשלה אינו מקרי והוא מעורב בשיקולים לא עניניים". כך מסרו היום גורמים בצה"ל לערוץ 7.

גורם צבאי המצוי בפרטי הפרשה אומר כי שר הביטחון מבין שהמבקר לינדרשטראוס, הבודק את פרשת הרפז, מרכך את עמדתו לקראת פירסום טיוטת הדו"ח הסופי בעוד כשבועיים ולכן עושה הכל כדי לשנות את רוח הדברים.

הגורם הדגיש כי תהליך המינויים בצבא הוא תהליך מקודש ורק בשלושה מקרים לאורך ההיסטוריה הצבאית בוטלו מינויים בכירים בשל שיקולים עניניים. כך היה במקרה של תת אלוף שמואל זכאי שהיה מועמדו של מופז, כך גם ניר גלילי גם הוא מועמדו של מופז וטל דילאין קצין מודיעין שלא קודם בשל אי הסדרים כספיים.

יודעי דבר - אנשים המכירים את השתלשלות העניינים, אומרים שבבדיקה משותפת עם הפרקליט הצבאי הקודם נמצא שלא היה שום היבט פלילי ואפילו עורכי דינו של אלוף משנה ארז וינר פנו לפרקליט הנוכחי תת אלוף עפרוני אך הוא זעם ולא הסכים לשמוע לדעתם.

עורך דינו של וינר אומר כי מכתב שנכתב לפני שלושה שבועות ע"י חברי הצוות שעוסק בבדיקת הנושא הינו בעייתי ביותר ולא ייתכן מצב ששר הביטחון מהלך אימים על כל מי שלא מקבל את דעתו.

גורם אחר יודע לספר שמי ששר הביטחון אהוד ברק רצה שיקודם - קודם, ומי שהיה בסכסוך כלשהו עם השר או עם אנשי לשכתו, לא רק שלא קודם אלא לא קיבל תפקיד. כך היה במקרה של שרון אפק שהיה מיועד לתפקיד הפרקליט הצבאי ובזמנו היתה לו מריבה עם יוני קורן ראש מטה השר כשאחרון אומר לו "חכה חכה אתה עוד תראה..." ובסופו של דבר המינוי אכן לא יצא לפועל.

בסביבתו של ארז וינר אומרים כי הוא רוצה לנקות את שמו הטוב ולכן הוא הראשון שדרש חקירה פלילית בנושא, ולא הוא ולא הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי מפחדים ממנו, "העובדה שהרמטכ"ל קורא לוינר במפתיע פחות מחודש וחצי לפני פירסום הדו"ח הסופי אינו הוגן. לומר לקצין בכיר בצבא אני החלטתי למרות הכל בלא שום נימוק מעשי - זה לא נשמע טוב בעיתוי הזה", אומרים חבריו של אלוף משנה וינר.

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7