הפגנה נגד סגירת ערוץ 10
הפגנה נגד סגירת ערוץ 10חזקי עזרא

"המאבק על ערוץ 10 רק התחיל", אמר עופר עיני באסיפת חירום שנערכה היום (רביעי) בערוץ 10 בנוכחות 400 עובדי הערוץ. "הייתי בישיבה מול האוצר  ומעולם לא ראיתי התנהלות כזאת שלהם. אפשר לפתור את המשבר הזה תוך יום-יומיים, וכל מה שצריך הוא הנחיה מראש הממשלה והשרים לצוותים המקצועיים." יובהר כי פניה כזאת לא נעשתה מצד האוצר וגם לא פנה לרשות השנייה בבקשה לדחייה בחילוט. אני לא בטוח שיש לשר האוצר מנדט לפתור את הסיפור. נראה שמישהו החליט מסיבה לא עניינית לסגור את ערוץ 10."

"צריך להבין שכרגע אנו נמצאים בצומת קריטית. מחר מתכנסת הנהלת הרשות לקבל החלטה בדבר חילוט הערבויות ברגע שמקבלים החלטה כזאת זה לא אומר שהערוץ כבר נסגר. גם אם הרשות השנייה תחלט את הערבויות אנחנו לא נרים ידיים. אבל  הדבר עלול לגרור הקפאת תהליכים ויקשה על הערוץ לפעול." עיני חזר על קביעתו לפיה ערוץ 10 לא ייסגר. "אני בודק כל מיני חלופות ולא על הכל אני יכול לדבר כאן. יש פה לא רק מאבק על ערוץ 10 אלא על עתיד התקשורת כולה. אנחנו יכולים להישאר חלילה כמו מדינת עולם שלישי שבה אמצעי התקשורת אינם חופשיים וחזקים."

מתן חודורוב, יו"ר ועד העובדים: "הנחיה לא משתנה. אף אחד לא מקבל מכתבי פיטורים ולא מתייצב לשימועים. מדי יום נודיע על הפעולות שנעשה".

מועד העובדים נמסר כי כעת בכוונת עובדי הערוץ למקד את מאבקם בראש הממשלה עד אשר ינחה את השרים למצוא פיתרון למשבר בערוץ.