'גם נתניהו יבין שחזון 2 המדינות מת'

יו"ר האיחוד הלאומי מקווה שבקרוב גם נתניהו יבין שחזון שתי המדינות מת, "למרות ההקפאה, בזכות הילודה ועבודת המתיישבים אנחנו גדלים".

בני טוקר , י"א באלול תשע"ב

'גם נתניהו יבין שחזון 2 המדינות מת'-ערוץ 7
חודש ההסתה. כצלה
צילום: ישראל ווינדי

בעקבות דבריו של נחום ברנע שאמר בראיון לערוץ 10 כי לאור הכמות הגדולה של המתנחלים הוא מבין שלא ניתן יהיה להזיז אותם מיו"ש, אומר לערוץ 7 יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ יעקב כץ (כצל'ה) שאין ספק שהמספר העצום של המתנחלים הוא ניצחון אסטרטגי, "גם אנשי השמאל הבינו שלכמות יש ערך איכותי, היום יש 700 אלף יהודים מעבר לקו הירוק כולל מזרח ירושלים והשכונות ששוחררו במלחמת ששת הימים, תוך 4-5 שנים נהיה יותר ממיליון יהודים".

כצל'ה מציין שבשנה האחרונה נרשמה עלייה של 5 אחוזים במספר התושבים ביו"ש, "למרות ההקפאה והעובדה שהממשלה בראשותו של נתניהו לא בונה במקומות הגדולים, בזכות הילודה הגדולה והעבודה הנפלאה של זמביש, מועצת יש"ע, בני קצובר, שדמי, ראשי המועצות רוזנבאום ומסיקה והרב מלמד בהר ברכה, בזכות כל אלה יש בנייה וזה ללא עזרה של הממשלה שלפחות לא מפריעה".

יו"ר האחוד הלאומי מקווה שבעקבות הדברים של ברנע גם ראש הממשלה יבין שחזון שתי המדיניות מת, "רק נתניהו ממשיך עדיין למכור את השקר הזה של שתי מדינות לשני עמים. אבל אני מקווה שבבחירות הקרובות האחוד הלאומי והבית היהודי שהולכים ביחד ועל פי כל הסקרים מקבלים לפחות עשרה מנדטים, נצליח להעביר אלינו בחזרה את כל קולות הימין ולנצח בבחירות".

בלשכתו של כצל'ה מזכירים את עיקרי מאמרו של יוסי שריד מיום תשעה באב ב'הארץ'. במאמר זה כתב שריד בין השאר:

"די לעקוב אחרי חמישה בתים במסלול העתקתם, כדי להיווכח איך פארסה נהפכת לטרגדיה. כשיעלו בקרוב קולות הניסור, ינסרו בחלל צלילי אשכבה: שלום עליך נפשנו, שמתוכך לא הצלחנו לגרש את דיבוק ההתנחלויות. מי שניבא זאת לפני 25 שנה וידע מה ניבא היה מירון בנבנשתי, אינטלקטואל וחוקר, שפרש בעיתון זה את תיאוריית "אי ההפיכות" שלו, כי את הנעשה אין להשיב. ואני התנפלתי עליו: "אין דבר כזה מצב בלתי הפיך", כתבתי אז, "רק המוות הוא בלתי הפיך. הסכסוך הישראלי-פלסטיני הוא הר געש פעיל, על כן מגוחך לדבר על לבה שנקרשה, ולמה לזרוע ייאוש שלא בשעתו". צדקת ממני, מירון, שטחו עיני מראות וטחתי תפל. לא הערכתי נכון את מכת הסנוורים ואת יצר האובדן. תליתי תקוות שווא בשכל הישר, ביצר הקיום, ביכולת לעצור בכל רגע ולשנות כיוון. טעיתי, אשמתי".

עוד כתב שריד: "מאמר זה ישמח לבב רבים. סוף סוף זכינו לשמוע מפי שריד זה הודאה בטעות ובאשמה, ברוך שהגיענו לזמן הזה. סוף סוף גם הוא מבין, שההתנחלויות הן "לנצח נצחים", מאז ולתמיד, וכן ירבו".

לקבלת הנתונים המדויקים על מספרם של היהודים ביו"ש ניתן ללחוץ על הקישור: http://www.ketzaleh.co.il/BRPortal/br/P102.jsp?arc=365469