למרות היועצים המשפטיים אנחנו בונים

יו"ר החטיבה להתיישבות בהסתדרות הציונית, דני קריצ'מן, הגיע היום (רביעי) לראות מקרוב את התקדמות העבודה בשכונת היקב המיועדת לתושבי מגרון.

"נפגעתי ובעיקר האנשים שלי נפגעו", אמר קריצ'מן בראיון לערוץ 7, "מתוקף תפקידי, אני צריך לשמור על הזכויות והכבוד של העובדים שלי, על המאמץ העצום שהם עשו - יום ולילה בלי תוספת שכר. הם השקיעו כאן במשך 80 יום ולא יכולתי לעבור לסדר היום".

"אני יכול להבין את הרצונות המדיניים שלהם ואת הרצון שלהם לא לעזוב בית", אמר קריצ'מן, "הם נאחזים במקום שהם גרים בו הרבה שנים, בצדק או לא - זה לא ענייני. אני בהחלט מבין אותם, כי לעזוב בית זו דרמה רצינית מאוד. אין כאן עניין של מאמץ פיזי בזה אנחנו נעזור להם".

קריצ'מן הדגיש כי הם הכינו תוכנית להעברת הישוב למקומו החדש, "נעזור לתושבים להכניס כל כיסא למקום שלו ונשאיר כאן בעלי מקצוע בחודשים הקרובים שיעזרו להם בכל בעיה שתצוץ".

יהיה בשבילך סגירת מעגל אם תקבל הוראה לבנות את מגרון כישוב קבע? "אין כאן מעגלים אישים, אני מבצע משימות אני לא מייצר אידאולוגיה. אני עובד תחת מרות ממשלת ישראל ואני עושה זאת בחום לב. המטרה שלנו ליישב אנשים ממטולה ועד אילת".

"בכל מה שנוגע ליהודה ושומרון אנחנו זהירים ועובדים על פי הנחיות של הממשלה ויועצים משפטים, שחלקם הגדול לא אוהבים את ההתיישבות ביהודה ושומרון, אבל אנחנו לא מתייחסים לזה. ברגע שאומרים לנו להקים ישוב אנחנו שם. האיכות שלנו שאנחנו יודעים להתחבר למתיישבים, להבין את הצרכים שלהם ויודעים לבצע את הפרוייקט במהירות שיא ובעלות כספית נמוכה".