הנרצחים בפיגוע בבורגס
הנרצחים בפיגוע בבורגסצילום: פלאש 90

חמש המשפחות הישראליות השכולות מהפיגוע הקטלני בבורגס בחודש שעבר, פגשו היום (רביעי) את אנשי חב"ד שחלקם סייעו לנפגעים ברגעים הראשונים שאחרי הפיגוע.

המשפחות שהגיעו שלשום לסופיה, נפגשו עם הרב הראשי של בית חב"ד בסופיה, הרב יוסף סלומון, שמספר לערוץ 7 על המפגש עם בני המשפחות, "הם אנשים אמיצים מאוד. אנשים שרק לפני קצת יותר מחודש איבדו את הבעל, הבן, האישה. ראינו כאן אלמנה צעירה, אלמן צעיר, הורים שכולים ואחים, לראות אותם איך שהם באים לכאן למקום הפיגוע, זה ממש גילוי של אומץ וגבורה".

הרב סלומון אומר לערוץ 7, שהוא מקווה שבית חב"ד בחוף השמש ימשיך לארח ישראלים שיבואו למקום בזמנים משמחים יותר, "הקמנו לפני כשנתיים את בית חב"ד בחוף השמש, שבימים טובים מארח 6,000 ישראלים בשבוע. יש לנו שם גם מסעדה כשרה שמאכילה מאות אנשים ביום חול, ובליל שבת אלפי אנשים באים לכאן. הישראלים רוצים גם נופש אבל גם אוכל כשר ורוחניות. לחשוב שלא רחוק מכאן היה טבח, זה פשוט לא נתפס".

הוא מספר, שכשהם הקימו את בית חב"ד הם לא חלמו שבמקום הנופש הציורי הזה יתרחש פיגוע, "ביום הפיגוע חבר'ה שלנו היו בשדה התעופה וחילקו פליירים של בית חב"ד. בחיים שלי לא חלמתי שבמקום הזה שמלא בהנאות אצטרך לטפל באסון כזה. אמרתי לבני המשפחות שאני מקווה שבפעם הבאה שאארח אותם זה יהיה בנסיבות אחרות".