איילת שקד, יו"ר ישראל שלי
איילת שקד, יו"ר ישראל שלי גידי אבינערי

אגודת הסטודנטים במכון לב קיימה השבוע פאנל בין המתמודדים ליו"ר הבית היהודי.אמצעי התקשורת מסויימים טענו אתמול כי איילת שקד, המועמדת החילונית לבית היהודי, הייתה אמורה לנאום בפאנל שנערך השבוע במכון לב אך בשל היותה אישה נמנע ממנה להשתתף בכנס - "הדרת נשים", זעקו הכותרות.

בדיקת ערוץ 7 מגלה כי הסיפור לא היה ולא נברא וכי הפאנל היה מיועד אך ורק למתמודדים לראשות הבית היהודי. דובר אגודת הסטודנטים ומי שהנחה את הערב, צוריאל שרון, אמר הבוקר לערוץ 7 "לא היו דברים מעולם. כל הסיפור מצוץ מהאצבע והוא רווי בשקרים וסילופים. הפאנל היה מיועד רק למתמודדים ליו"ר הבית היהודי. אין לי ספק כי אם שקד או כל אישה אחרת הייתה מתמודדת ליו"ר היא הייתה מוזמנת לנאום בפני הקהל הרב", אמר שרון.

הוא ציין כי במקור תוכנן פנאל למתמודדים על מקום צעיר בבית היהודי אך הוא בוטל בשל לוח זמנים צפוף ולא הייתה כל פנייה בנושא לאף מעומד. "מעולם אגודת הסטודנטים לא קיבלה פנייה מאיילת שקד לדבר בכנס ומדובר בשקר גס. צר לי שמתוך אירוע מרשים ומכובד בחרו קומץ של כלי תקשורת לעשות סיפור שלא היה מעולם. הקשר בין האגודה להנהלת המכון הוא מצוין ויש גיבוי מלא. נמשיך לייצר אירועים על פי דרישות הסטודנטים".

איילת שקד מסרה לערוץ 7, "באותו ערב קיימתי חוג בית בראשון לציון שנקבע מראש". בנוגע לטענות נגד המארגנים אמרה שקד, כי "הפרסומים הללו בעיתונות הכללית נראים כניסיון לפגוע בציבור הדתי בתחפושת 'ליברלית' ולא אתן לכך יד. מניסיוני בחודשים האחרונים - אין ציבור פתוח וצמא למפגשים שאני מקיימת יותר מהציבור הדתי לאומי, ולכן הניסיון לצייר את "הבית היהודי" או את תלמידיה בצבעי הדרת נשים מגוחכים ואינם ראויים לתגובה".

לפי שעה, לא ברור מי המקור להשמצות נגד המוסד האקדמי בירושלים. 

המתמודדת שולי מועלם מסרה בתגובה לדברים, כי "אמש התפרסמו בכלי תקשורת שונים ידיעות  שונות שמטרתן לתקוף את המוסד החינוכי 'מכון לב' על שמנע מנשים להשתתף בפאנל שהתקיים אמש ובו נשאו דברים רק המועמדים לראשות הבית היהודי. למען הסדר הטוב ולהעמיד וכדי דברים על דיוקם. לא הוזמנתי ע"י שום גורם לדבר בכנס לא בע"פ ולא בכתב , אני בטוחה שתלמידי מכון לב חפצים לראות אישה נבחרת לרשימת הבית היהודי לכנסת ולכן איני מבינה על שום מה המתקפה על מוסד יקר וחשוב זה".

צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:

צילום: נתנאל פנישל