מדוע המכתבים לא מגיעים ליעדם בזמן?

תלונות רבות הגיעו למערכת ערוץ 7 על כך שמכתבים לא מגיעים ליעדם בזמן ולעתים לא מגיעים כלל. 'דואר ישראל': יש חברות דואר נוספות.

ישי קרוב , י"ב באלול תשע"ב

דואר ישראל
דואר ישראל
צילום: פלאש 90

מה קורה בחברת 'דואר ישראל'? תלונות רבות הגיעו למערכת ערוץ 7 לפיהן דברי הדואר לא מגיעים לנמען בזמן ולפעמים כלל לא מגיעים.

על פי אחת התלונות, מכתב שנחתם במוקד חלוקת הדואר בירושלים בתאריך כא' באב תשע"ב (9/8/2012) הגיע ליעדו רק בתאריך ד' באלול (22/8/2012) - כשבועיים איחור.

מקרה נוסף היה כאשר מכתב נחתם בתאריך יד' אב תשע"ב (2/8/2012) במוקד חלוקת הדואר בתל אביב והגיע ליעדו רק בג' באלול תשע"ב (21/8/2012).

אחד הגולשים סיפר לערוץ 7, כי לפני כשנה שלח מכתבים למספר נמענים והללו חזרו אליו כעשרה חודשים לאחר שנשלחו בטענה שהכתובות אינן נכונות. לאחר שהמכתבים חזרו, התברר כי הכתובות נכונות והתושבים גרים בדירותיהם, "איך יתכן שרק כמעט שנה מאז שהמכתב נשלח הוא חזר. אפילו אם אכן הכתובת איננה נכונה, המכתב צריך לחזור תוך מספר ימים".

הסיפורים שהגיעו לידי מערכת ערוץ 7 רבים ולא נלאה אתכם בכל המקרים. אך משלל המקרים ניתן לראות כי המכתבים לא מגיעים ליעדם בזמן, ולפעמים לא מגיעים כלל.

מחברת 'דואר ישראל' נמסר כי "חברת דואר ישראל מעבירה מדי יום כשני מיליון דברי דואר. בשנים האחרונות השקיעה החברה עשרות מיליוני שקלים ברכישת מכונות מיון חדשות במטרה לייעל את מיון דברי הדואר והעברתם לנמענים במועד. זאת ועוד, החברה מעסיקה דוורים מקצועיים ומיומנים שמחלקים דברי דואר מדי יום מדן ועד אילת". 

"אציין כי חברת דואר ישראל אינה החברה היחידה אשר מחלקת דברי דואר בישראל וכי פועלות חברות נוספות בתחום".