מחפשים מחליף.
מחפשים מחליף. מתוך המודעה

דין היישוב מגרון נחרץ ו-50 משפחות צפויות להיות מגורשות ממנו בימים הקרובים. במטה המשותף במערכה הסברתית מערערים על מקומו של נתניהו כמנהיג הימין בישראל.

במטה המאגד את תנועת קוממיות וועדי המתיישבים של שומרון ובנימין, יצאו בקמפיין רחב שנועד להעביר את המסר של החלפת נתניהו. תמונה גדולה של נתניהו על רקע טרקטור החורש הריסות יישוב פורסמה במודעות רחוב ובעיתונים הכלליים והדתיים.

במטה מציינים כי במודעה טמונה רמיזה גראפית טובה - האמת והמציאות כלפי מה שנתניהו מעולל להתיישבות. בראיון לערוץ 7 מסבירים בהנהגת המטה המשותף את המניעים שהביאו אותם להחלטה לערער על מקומו של מנהיג הליכוד.

בישיבות המטה המשותף שהתקיימו בשבועות האחרונים נקבע כי הגיע העת להניח את הדברים על השולחן: לטענתם, נתניהו כראש ממשלה פוגע בהתיישבות ביש"ע ובמהלך כהונתו היישובים זכו לחסמים בהתפתחות, לאפליה מתמדת מצד המערכת המשפטית ומשרד הבטחון ולגזרות שלא היו כמותן גם בכהונת הגרועים שבראשי ממשלות ישראל חוץ משרון.

"לו היינו סופגים רק את העוינות הזו אולי היינו מחרישים" אומר לערוץ 7 בני קצובר מהמטה המשותף המכהן כיו"ר מתיישבי השומרון. לדבריו "הפגיעה הגדולה הרשומה לחובתו של נתניהו היא בדרדור מעמד יהודה ושומרון בפן המדיני. ביבי קבע מוסכמות מסוכנות שרק ראש ממשלה אמיץ שיבוא אחריו יוכל בקושי רב למחוק".

קצובר מזכיר את נאום בר אילן של ביבי בו הכריז כי יש לפעול להקמת מדינה פלסטינית וכן את הקפאת הבנייה ביש"ע שכמוה לא היתה ומעכשיו תעמוד על הפרק בשיחות מול ארה"ב ומנהיגי העולם, לטענתו.

בינתיים דורשים אנשי ההתיישבות כי לכל הפחות חייב נתניהו לאמץ לאלתר את מסקנות דו"ח לוי בנוגע למעמד יו"ש והיישובים היהודים שבשטח. מבחינת ראשי הגופים, הרס מגרון יזכר לו לעד אך עדיין הוא מחוייב לאימץ הדו"ח כי זה המנדט שלו.

איציק שדמי מועד מתיישבי בנימין אומר ביחס לפרשיית מגרון כי היא קו פרשת המיים ביחסי ביבי וההתיישבות, "בידיו של ראש הממשלה היו את כל הסיבות והאפשרויות הטכניות להציל את היישוב מגרון ולהכשיר אותו, עמדה רשמית של ועדת השרים לענייני התיישבות שהריה כמו החלטת ממשלה היתה לצידו של ראש הממשלה, אם רק רצה להכשיר את היישוב ולטפל באופן נכון בסוגיה המשפטית. אך ביבי לא אזר אומץ מול היועץ המשפטי שלו, ועמדת הפרקליטות הנוקשה היתה איתנה יותר מהעמדה העלומה של ראש מפלגת השלטון".

כל זאת מביא את אנשי המטה המשותף להכריז על איתור מנהיג אחר לימין. כרגע לא מדברים שם על שמות מסוימים כמו ליברמן או מי משרי הליכוד או ש"ס, אך אומרים כי גם היום ישנם מנהיגים פוליטיים ראויים שעושים מלאכתם נאמנה לדרך ולציבור.

המודעה שפורסמה:

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו