שוחררו הילדים שנחשדו בהשלכת בקבוק התבערה

הבוקר שוחררו שני הילדים מבת עין שנחשדו במעורבות בהשלכת בקבוק התבערה לפני שבועיים. הנערים ישהו במעצר בית.

תגיות: בת עין חוננו
אורנית עצר , י"ג באלול תשע"ב

שוחררו הילדים שנחשדו בהשלכת בקבוק התבערה-ערוץ 7
הרכב הפלשתיני שנשרף מבקבוק תבערה בגוש עציון
מחוז ש"י

הבוקר שוחררו שני הילדים מבת עין שנחשדו במעורבות בהשלכת בקבוק תהבערה לפני שבועיים, כך מדווחת עמותת חננו.

הנערים ישהו במעצר בית של שבוע. השחרור היה בתחנה המשטרה ללא צורך בדיון נוסף. המעורב השלישי בפרשה שוחרר כבר שלשום לביתו ללא תנאים מגבילים.

הילדים בני 12-13 נעצרו ביום ראשון השבוע יחד עם חבר נוסף ונלקחו לחקירה בתחנת ימ"ר ש"י במעלה אדומים. לאחר שביהמ"ש האריך את מעצרם פעמיים במשך השבוע, הורה אתמול שופט בימ"ש השלום בירושלים, ירון מינטקביץ', כי הנערים ישוחררו הבוקר ממעצר, אם לא תחול התפתחות בחקירה.
 
הבוקר כאמור, בחרה המשטרה שלא להביא את הנערים לדיון בכדי לדרוש את המשך מעצרם, ושחררה אותם בתחנה. הורי הילדים הגיע לקחתם הביתה אחרי כמעט שבוע במעצר.
 
בהודעה שמסר לתקשורת, סיפר הילד ששוחרר שלשום,כי יחס המשטרה בחקירות היה קשה ולא נעים עבורם. לדבריו ביום הראשון למעצר כמעט ולא קבלו אוכל. צעקות ואיומים שלוו מדי פעם במשיכה בפאותיהם של הילדים היו חוויות שכיחות בחקירות שנמשכו שעות ארוכות, בחמשת ימי המעצר של הילדים.
 
לדברי עמותת "חננו", המשטרה הפירה את זכויותיהם של הילדים פעם אחר פעם. אם בשהות בגיר בחקירתם כנדרש בחוק, אם בעיכוב או שלילה מוחלטת של מפגש עם עו"ד, אם בהתעלמות מגרסתם של הילדים בחקירה וביהמ"ש ועוד. במהלך המעצר הוגשה בקשה דחופה של עו"ד עדי קידר לקיים דיון בנושא הפרת התנאים, לאחר שנעתר ביהמ"ש לבקשה וקבע דיון, התירה המשטרה לעו"ד לפגוש את הילדים.
 
עו"ד דוד הלוי, שייצג את הנערים מטעם עמותת "חננו" לאורך כל הפרשה, מסכם, "כפי שציינו מעל לכל במה אפשרית, המעצר של הילדים הללו היה מיותר וסתמי, מעצר שווא. המשטרה ניהלה את החקירה באופן ברוטאלי תוך פגיעה חמורה בזכויותיהם של מרשיי. שחרורם של יתר הילדים היום, מוכיח זאת ומדבר בעד עצמו".