גרעין לוד חגג את יום הולדתו ה-17 בפארק 'אפק' בסימן ההתפתחות המשמעותית של הגרעין.

במהלך הערב עברו חברי הגרעין בתחנות שונות בהפעלת מדריכי רשות הטבע והגנים. בנוסף התקיים סיור רגלי, סיור אופניים ופעילויות יצירה שונות. הערב נחתם בהופעה של האומן אהרל'ה קמינסקי.

בסיום הערב חולקו פרסים למתנדבים במסגרת הגרעין וחולצות שעליהן הכיתוב: "לוד מאמינים ביכולות הגרעין שלנו".

"לראות את ההצלחה הגדולה בעוד יהודים שבאים לעיר, מכל הארץ, נותן מרץ ודחיפה קדימה להרבה זמן", אמר מנכ"ל הגרעין שילה אדלר, שסיפר כי לאחרונה אוכלסה שכונת רמת אלישיב בעוד כ-120 משפחות שהצטרפו לגרעין ועוד כ- 80 משפחות הצטרפו לשכונות האחרות בעיר.

שר המדע, פרופסור דניאל הרשקוביץ, בירך את חברי הגרעין ואמר, "בכל הזדמנות שיש לי אני מזכיר את הגרעין בלוד כעשייה הציונית האמיתית. זוהי הציונות הדתית".

מנכ"ל הגרעין הודה לשר הרשקוביץ על שיתוף פעולה לאורך כל השנה, ובמיוחד בקיץ האחרון, בו פעלה בין יתר הקייטנות הרבות, גם קייטנת משרד המדע.

מנכ"ל עיריית לוד וחבר הגרעין, עו"ד יאיר רביבו, ברך את הגרעין על הפעלת שני גני ילדים נוספים וסיפר על התכניות העתידיות להתפתחותה של לוד.

"ההתרגשות כאן היא כפולה" אמר צור שפיר, יו"ר הנהלת הגרעין, "גם סיימנו עוד שנה מוצלחת של פעילות הגרעין למען העיר וגם נוספו עוד כ-200 משפחות לקהילה החמה ונפלאה הזו. אני מקווה שבשנה הבאה פארק 'אפק' יהיה קטן מדי כדי להכיל את כל חברי הגרעין".