חזנות גם בעולם ההסברה

החזן הראשי לצה"ל, סא"ל שי אברמסון, עוסק גם בהסברה כשהוא מופיע בקונצרטים בחו"ל אליהם הוא מוזמן כנציג צה"ל והקהילות היהודיות.

מאיר סטרמן , י"ג באלול תשע"ב

סא"ל שי אברמסון
סא"ל שי אברמסון
דובר צה"ל

החזן הראשי לצה"ל, סא"ל שי אברמסון, עוסק גם בהסברה. לאחרונה, הוזמן סא"ל אברמסון, לקהילה היהודית בציריך שבשווייץ כנציג צה"ל, לרגל החגיגות המאה וחמישים שנה לקיומה. במהלך יום השבת התקיים שבת חזנות והועברו שיחות אודות מדינת ישראל וצה"ל.

במהלך החגיגות התקיים קונצרט חזנות חגיגי שחתם את החגיגה, בה השתתף סא"ל אברמסון לצד החזנים מיכאל אזוגי וקולין שחט, תחת ניצוחו של רועי אזולאי, בעיבודו המוסיקאלי של ריימונד גולדשטיין.

במסגרת הביקורים בקהילות היהודיות בחו"ל אליהם מוזמן סא"ל אברמסון, הוא נוהג להסתובב במוסדות הציבור היהודיים כגון, בתי ספר ובתי כנסת ולעסוק בהסברה ישראלית. בשיחות, הוא משלב מורשת קרב צבאית ואישית משירותו כמפקד מפקדה 'במגלן' ושירה חיה של שירי חזנות ושירים ישראלים הקשורים לארץ ישראל ולצבא, בניהם: התקווה, שיר המעלות בשוב ה' את שיבת ציון היינו כחולמים', אם אשכחך ירושלים, התפילה לשלום המדינה, שומר ישראל, יש פרחים, ארץ ישראל שלי.

עולם החזנות והשירה היהודית מהווה כלי  אשר באמצעותו החזן הראשי לצה"ל מסייע בקידום ההסברה הלאומית והצבאית, שמירה על קשר עם יהדות התפוצות, קירוב לבבות, תודעה יהודית וחיזוק הקשר בין צה"ל לחברה הישראלית. כאמור, הוא מוזמן באמצעות דובר צה"ל לייצג את הצבא והמדינה באירועים, טקסים, קונצרטים, פסטיבלים, ותפילות בקהילות היהודיות בעולם' כאשר האירוח מתבצע על חשבון המארחים. 

אחד השירים המבוקשים במהלך שבתות החזנות הינו התפילה לשלום המדינה.