דורון נשר
דורון נשרמתוך ויקיפדיה

היוצר והבדרן דורון נשר (58) עבר בסוף השבוע אירוע מוחי קשה ואושפז בבית החולים בילינסון שבפתח תקווה.

נשר הוציא ארבעה ספרים, ורומן נוסף שכתב, "האדמה חוזרת", עתיד לצאת בקרוב בהוצאת "אחוזת בית". באחרונה חזר משהות של למעלה מעשור בארה"ב, במהלכה שימש שליח קרן קיימת לישראל בקליפורניה.

ב-2011 החל להגיש פינה בתוכנית הבוקר בהנחיית אורלי וילנאי וגיא מרוז בערוץ 10, ואת התוכנית "תושב חוזר" בגלי צה"ל.

נילי, רעייתו של נשר, סיפרה הערב (מוצאי שבת) לחדשות ערוץ 10 על הקושי לפנות את בעלה לבית החולים מביתם מכיוון שסירב לשתף פעולה עם צוות מגן דוד אדום. "עומדים לי בבית שלושה בחורים ממד"א ומסרבים לפנות את בעלי שנמצא בשיא האירוע המוחי", אמרה רעייתו, "אני חושבת שזו שערוריה, לא הרגשתי אף פעם כזה חוסר אונים". לדבריה, היא פינתה את בעלה לבית חולים באופן עצמאי כשהוא מגולגל בשטיח, זאת על מנת למנוע פגיעות פיזיות.

מד"א מסרו בתגובה ש"הצוות ביקש לפנות את החולה לבית החולים, אך מר נשר התנגד לכך בתוקף ולא הסכים להתפנות. הצוות המשיך בטיפול בבית המשפחה ובמשך כשעתיים עשה כל מאמץ כדי לשכנע את מר נשר להתפנות לבית חולים אך הוא המשיך להתנגד בתוקף. יודגש כי על פי החוק חל איסור על צוותי מד"א לפנות חולה לבית חולים כאשר הוא מתנגד לכך בתוקף. הצוות אף התייעץ עם הרופא במוקד מד"א ובלית ברירה, לאחר כשעתיים של ניסיונות שכנוע וטיפול בחולה, לא יכול היה הצוות לפנותו לאור התנגדותו הנחרצת להתפנות לבית החולים על ידי הצוות. מד״א הקים צוות לבדיקת הנושא, שבין השאר יבדוק אם יש מקום לקרוא לשינוי החקיקה ולתת לאנשי מד"א סמכויות לפנות בכפייה".

מבית החולים בילינסון נמסר: "דורון נשר עבר אירוע מוחי קשה והוא נמצא בשלב קריטי לאחר האירוע, הרופאים מקיימים מעקב אינטנסיבי אחר מצבו".