מצויינות. באר שבע
מצויינות. באר שבעפלאש 90

ארגון הטרור הפלסטיני "ועדות ההתנגדות העממית" מזהיר מפני עריכתו של פסטיבל היין בחצר המסגד הגדול בבאר שבע (שהפך למוזיאון), האמור להתקיים ב-5 וב-6 בספטמבר.

בהודעה שפרסם הארגון נאמר, כי עריכת פסטיבל היין "משמעותה הכרזת מלחמה שתתנהל עד טיפת הדם האחרונה".

אבו עטאיא, דובר הארגון, אמר, כי "על האויב הציוני לדעת אל נכון, כי הוא יפתח את שערי הזעם, אותם לא יוכל לסגור, אם יבצע את תכניתו במסגד הגדול בבאר שבע הגזולה". הוא הדגיש, כי ארגונו לא יתיר לפגוע במקומות הקדושים לאסלאם ובמסגדים בכל שטח פלסטין, וכי הפסטיבל הוא "פשע ציוני חדש שאין להחריש עליו". ארגון ועדות ההתנגדות הפנה קריאה לאומה האסלאמית להגיש סיוע מיידי ודחוף לארגונים המנהלים מאבק בישראל.

ד"ר אחמד אל-נאטור, נשיא בית המשפט השרעי לערעורים, שלח מכתב לראש עיריית באר שבע, בו ציין כי פסטיבל היין מהווה פגיעה באסלאם ובמוסלמים, משום שהוא מטמא בכוונת מכוון את המסגד.

הוא הזכיר, כי כבר בשנת 1986 פורסמה החלטה בחתימתם של כל השופטים השרעיים, ולפיה חצר המסגד הגדול בבאר שבע קדושה לעולמים, משום היותה חלק בלתי נפרד מהמסגד עצמו.

השופט נאטור הוסיף, כי האחריות למנוע את עריכת פסטיבל היין מוטלת לא רק על כתפי המדינה, אלא גם על החברה הישראלית כולה, אשר שותקת מול פעולות אלה. הוא קרא לעיריית באר שבע להסיר ידיה מהמסגד ולמסור אותו לידי המוסלמים על מנת שיפתח לתפילות.